бесплатно казино слот за игри преземете

м одморалиште спа казино хендерсон

Светската Серија на Покер одлучи да се игра на терен, претпочитајќи да се здружат со partypoker ЖИВЕАТ за претстојниот WSOP Меѓународни Коло настан во Бразил, додека 888Poker изгледа glumly на.Жените кои играат на теренот се нарекува уличари.Мажите се нарекува studs.Значи, она што ние го нарекуваме philandering живеат турнир оператор?Обично моногамен Светската Серија на Покер (WSOP) одлучи да се доживее она што тоа е како кога ќе почнете прелистувањето лево и десно, наместо споделување на кревет, со истиот staid нешто за повеќе години.На WSOP и 888Poker се гради пријатели за неколку години, и неодамна најави продолжување на партнерство за следните Светската Серија на Покер Европа (WSOPE) одвива во царските Казино, Rozvadov, чешка Република Октомври 19 – Nov 10.

Но тоа нема да не сопре WSOP организирање на состанок со нови малку нешта.За прв пат во покер е губење на свеста историја, partypoker ќе се искачи во кревет со WSOP да го видите она што сите гужва е за бесплатно казино слот за игри преземете. Partypoker ТЕЛЕВИЗИЈА ќе биде примарен спонзор за 2017 WSOP Бразил.Нов договор гледа partypoker стане ексклузивен оператор за WSOP Бразил Главниот Настан онлајн сателити.Тоа е, исто така, прв пат дека partypoker има направено бизнис во латинска Америка.Минатата година, на WSOP Меѓународни Коло се одржа настан во Бразил, за прв пат.На WSOP тим одеше во диско со 888Poker на својата рака, и никој друг не доби шанса да имате еден од оние забави танци каде што прегратка едни со други цврсто и да се шетаат во кругови, додека еден од вас гради храброст да се соочи со едни со други и БУМ!Во текот 12,000 учесниците се натпреваруваа во целиот фестивал, вклучувајќи 1,002 лица во 1,100 долари WSOP Бразил Главниот Настан.Франциско Moura заработил $238,372 за победа.Играта натрупаа милиони долари во паричната награда, и 2017 настан ќе се стави дека многу од екранот за гаранција.Сателитите се нагоре и трчање на partypoker, каде што може да се квалификува за $1,500 пакет за малку, како и $2.20 бесплатно казино слот за игри. Ќе примите 1,100 долари купи за WSOP Бразил Главниот Настан, и $400 за да трошат на масажи, оброци, или што друго и да зема вашиот фенси.Фестивалот се случува Септември 27 до Октомври 4 во здрав околината на Bienal Павилјон во Ibirapuera Парк во Сао Паоло.На-чаркове на акцијата се уште се под обвива.Односот доаѓа по partypoker додадени од латинска Америка вкус на нивните ambassadorial список, а вие може да бидете сигурни да се види нив се натпреваруваат на настанот.Бразилецот амбасадори Joao Simao, и Бруно Gagliasso беа неодамна се приклучија на Ричард Dubini, Аргентинската ѕвезда кои го прослави својот нов партнерство со 12-то место заврши во WSOP Главниот Настан за $535,000 бесплатно казино слот за макси преземете. Тоа боли.Јас знам.Ние сите се таму.Но, постои една сребрена обвивка за 888 м одморалиште спа казино хендерсон.
Тоа е време да го завршиме за некои шминка, и до вашата игра, бидејќи на WSOP покажаа дека monogamy е за пингвини, и вие не сакате да се биде лев држите јајце кога тие треба некој да ги отворат своите усти и spew друго на риба.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre магијата компанија @ цареви палата казино kempton парк.