Geant казино вози barberey свети sulpice

atlantean богатства мега moolah слот преглед

L'Arc Macau казино е потресен од друга ВИП соба внатрешни кражба, втората таков случај на имот во што повеќе месеци.Во четвртокот, Хонг Конг медиум Економски Весник објави дека Macau Судството, Полицијата добил извештај за внатрешни кражба на околу HKD 1m (US $129k) од ВИП соба на L'Arc казино, која работи под SJM Стопанства лиценца.Износот на кражба палес во споредба со HKD 100 која отиде водат за исчезнати од junket операција работат надвор од L'Arc на почетокот на јануари.Без оглед, вести на кражба, најверојатно, ќе се стави повеќе вирус на junkets' способност да се привлечат инвеститорите капитал, и повика на построги регулаторни надзор на junket индустрија ќе расте погласни.Оваа најновиот случај е сè повеќе и повеќе значајни со оглед на тоа што кражба, наводно, се случи во ВИП соба контролирани од страна на Wan Kuok Кои (на сликата) ака Скршен Заб, поранешен лидер на познат 14k Тријада geant казино вози barberey свети sulpice.

Wan беше ослободен од затворот во декември 2012 година по служи 14-годишна казна за нелегално коцкање, loansharking и злосторничко здружение.Речиси веднаш по неговото ослободување, Wan најави својата намера да продолжи со своите активности во Макао е junket бизнис.Минатото лето, тоа беше објавено дека Wan имаше отвори нова ВИП соба во неидентификувани казино.Во четвртокот, Економски Весник објави дека Wan контролира Guoying VIP Клуб, кој беше отворен на L'Arc минатиот Мај атлантскиот брег casino resort misquamicut ри. Wan е ВИП соба избрана што Економски Весник наречен "профит-споделување област," јас.e.игри маси дека операторот го споделува со други junkets да се обезбеди табелите се чуваат потпевнува.Добивки и загуби на овие маси се делат помеѓу партнерите во одреден сооднос.Менаџерот стојат зад кражба е одговорен за надгледување на овие заеднички маси.Изминатата година бележи драматичен uptick во интерната кражби но гејминг индустријата insider кажано Macau Бизнис Дневни дека единственото нешто што се промени е junket индустрија волјата да се објават инциденти.Со VIP игри бизнис во тоалет и пари тесни, junkets "сега се направи сè висок профил кога боли нивните трошоци." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre атлантскиот брег casino resort ри.