марина беј песоци казино најголемата победа

националната харбор mgm казино часа

Казино оператор Melco Круна Забава (MCE) ги потврди плановите за rebrand своите операции да се одрази на неговата пост-Круна идентитет марина беј песоци казино најголемата победа. MCE е закажана да се одржи својот годишен генерален состанок на акционерите во својата Градот од Соништата на имотот во Макао, на 29 Март марина беј песоци казино облека.
Еден од предлозите на кој акционерите ќе биде побарано да гласа е менување на компанијата англиски име на Melco Летувалишта и Забава Ltd марина беј песоци казино чипови. MCE претходно најави дека планира да се воспостави "нова корпоративна лице" по MCE извршен ДИРЕКТОР/Претседател Лоренс Хо набавка во декември на контролно учество во MCE заеднички потфат од неговиот поранешен еднаков партнер, Австралиско казино оператор Круна Места.Круна, која откако одржа 34% од акциите во MCE, го намали својот удел за само 11.2% како дел од компанијата е убедливо преструктуирање на својот бизнис за да се фокусира на своите домашни игри операции.Со Круната шеф, Џејмс Пакер повеќе или помалку надвор од MCE слика, MCE акционери, исто така, се бара да се одобри отстранувањето на сега излишно улогата на Заменик-Претседателот.ПАКЕР САКАВ ЗА СТРАВУВАЊЕ ВО НЕТАНЈАХУ СОНДА Говорејќи на Пакувачот, неговата меѓународна проблеми продолжи да се качи.Главата на меѓународните VIP работење е уште languishing во Кинески затворска ќелија, неговиот најнов обид да се изгради казино во Лас Вегас, повторно дојде до nought и сега Израелските власти сакаат да го доведуваат во прашање него во врска со неговото пријателство со Премиерот Бенјамин Нетанјаху.Минатиот декември, на Израелската ТВ програма се изјасниле дека локалните власти имаа прошири нивните сонда во Нетанјаху е наводната корупција да вклучуваат Пакер финансиски великодушност кон Нетанјаху, на ЧАСОТ е роднини и некои од неговите блиски политички соработници.Кон крајот на минатата недела, за Време на Израел објави дека на Израелската полиција имаше контактирани Австралиската Сојузна Полиција (АФП) во врска со Нетанјаху истрагата, наводно, бараат да се организира интервјуа со Пакер.На АФП одби да ги потврди извештаите, велејќи дека тоа не разговараат за помош за барања од други земји.Пакер не е Еврејска, но во 2014, тој купи beachfront замок на следната врата да Нетанјаху е приватна резиденција.Пакер оттогаш направи доста голем инвестиции во Израел е во подем технологија сектор.Израелскиот Министер за Внатрешни работи изјави дека Пакер е адвокат прашува за организирање на Израелско државјанство за Пакер, кои би можеле да се остварат значителни даночни заштеди од таков аранжман.Нетанјаху е разрешен предлози на impropriety во врска со неговиот однос со Пакер, повикувајќи се на великодушност Пакер покажа за себе и своето семејство само "пријателските гестови." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre националната харбор mgm казино часа.