националната главите нагоре покер првенство

jeux en ligne блек џек

Според Пенсилванија Игри Одбор за Контрола, слот машини на Пенсилванија е 12 казина произведени околу $181.3 m приходи во ноември се зголеми за речиси $2m од истиот период пред една година, според Пенсилванија Игри Одбор за Контрола.Најновите бројки покажуваат дека во казино приходи беше до 1.1%, во споредба со $179m во бруто-терминал приходи произведени од една година пред.Во Ливади Казино во Северна Strabane Township, слотови приходите падна 5.04% до $16м, Питсбург е Реки Казино видов 5.92% се зголеми на $21m, додека Лејди Среќа Казино Nemacolin во Farmington падна 2.63% до $2.1 m во ноември.Со оглед на позитивни личности, просечниот број на слот машини кои работат во казина во текот на месец ноември, всушност, се намали од 26,406 во 2016 година, да 25,827.Исто така, вкупниот износ направени во даночните приходи во текот на ноември беше околу $89m.Извор: Пенсилванија Игри Одбор За Контрола националната главите нагоре покер првенство.