игра слот машини бесплатен казино 770

што треба да направам ако коленото е заклучен

АТЛАНТИК СИТИ — Атлантик Сити е казина се обезбедување на уште еден доказ дека нивната подобрување на среќата по осип на конкурентите се затвори, не може да биде fluke.Градот е осум преживеаните казина видов нивните колективни приходи се зголеми од 8.1% на $215 милиони евра во април, во споредба со април 2015 година игра слот машини бесплатен казино 770.

Споредбата корист од уште два дена викенд ова април од минатата.Но, Мет Levinson, претседател на Њу Џерси Казино Контрола Комисија, рече броеви докаже казина се свртуваат аголот по четири од своите конкуренти затвори во 2014 година игра со покер чипови. "Дел од зголемувањето е резултат на поволните календар, но дел од тоа е исто така резултат на казина прават подобра работа на привлекување на нови клиенти во предизвикувачки бизнис средина", рече тој, повикувајќи се севкупните резултати од "многу трогателна." Атлантик Сити е на работ на ќе се скрши како финансиска криза предизвикана од деценија долго контракција на неговото казино индустријата сушени до милиони долари од која градот е буџетот имаше зависеше.Пратениците во Трентон продолжи да се бори да се договорат за помош пакет за Атлантик Сити, но нема договор беше постигнат од четврток.На постојано подобрување од казина, би можело да помогне да се намали износот на помош на градот потреби од државата.Но, тоа подобрување не е загарантирана: Њу Џерси гласачи ќе одлучат во ноември дали да овласти два нови казина во северниот дел на државата само надвор од Њујорк.Во државата конкуренција се очекува да продолжи штета на Атлантик Сити пазарот.На Атлантскиот Клуб, на Showboat, Уживаат и Адут Плаза излезе од бизнисот, во 2014 година, оставајќи помалку конкуренција во Атлантик Сити за осум преживеани како што Borgata, во заедничка сопственост на MGM Места Меѓународни и Бојд Игри.Тие се знаци тие се стабилизирачки ако не и подобрување на нивните перформанси, како тие се обидуваат да се прилагодат на она што многумина од нив се нарекуваат "право-со големина на" пазарот.Одморалишта објавено најголемите месечно зголемување, до 14 проценти до $13.8 милиони евра.На само под 20 милиони долари, Златна Грутка беше до 13.3 проценти од пред една година, и Bally е беше до 12.2% на $18.1 милиони евра.Цезар беше до 9.7% на $24.7 милиони; Tropicana беше до 9,5 проценти до $27.6 милиони евра; и Borgata беше до 4.2% на само под $60 милиони евра, далеку од најголемите победи во градот.Труба Таџ Махал беше долу 4 проценти до $14.9 милиони денари, и Harrah ' s беше долу 1,1 процент на $29 милиони евра.Интернет коцкање имаше уште една добра месец, земајќи ги во $16.9 милиони евра за зголемување на речиси 34 отсто во однос на минатата април. играј со пријатели zynga покер.