што да направите по коленото кодот

бар restaurante ел казино suria

Контроверзниот план да се изгради нов 65,000-седиште стадион во јужниот дел на Невада пустината, со цел да примами на Оукланд индијана џонс: крадците МАК франшиза во Лас Вегас има преземено уште еден чекор напред по објавувањето на плановите за предложениот $1.9 милијарди структура.Според извештајот од Јаху Финансии, новиот стадион од Канзас Сити-базирани дизајнер Manica Архитектура и казино магнат Шелдон Adelson ќе функција стигнале покривот, додека дизајнот е дополнително да се види пропис-големина на поле се занемаруваат од страна на raked за седење и одмор области што да направите по коленото кодот. Adelson е Претседател и Главен Извршен Директор за Лас Вегас Песоци Корпорација и соработува со инвеститорот Величествен Realty во надеж дека на донесувањето на МАК во Лас Вегас.Но, 83-годишниот, кој е рангиран како 15 најбогати човек во Америка со средства од околу $30 милијарди долари според минатата година Forbes 400 список, сака $750 милиони во јавните финансии, со цел да се направи сонот реалност.Како што беше претходно соопштено, Adelson предложи подигнување на овој готовина од поведување на 0,9%, хотел опременост на данок на сите Кларк Каунти својства и овие средства ќе биде придружуван од $650 милиони долари од своите пари заедно со 500 милиони долари од Оукланд индијана џонс: крадците сопственик Марк Дејвис, кој би содржел $200 милиони евра заем од МАК и, најверојатно, приходите од продажба на стадионот лични седиште лиценци бар restaurante ел казино сант esteve sesrovires. "Ова не е нешто што јас треба да направите," Adelson кажано Јаху Финансии. "Јас сум го прави тоа бидејќи гледаме дека може да има некои предности на целата заедница, не мора на МАК страна, бидејќи тоа е многу тешко за нас да се направи пари од стадионот само со МАК тим.Само можност за нас да се направи пари од активности освен фудбалот." Adelson изјави дека новиот стадион би можел исто така да биде домаќин на концерти заедно со мешани боречки вештини, бокс, колеџ фудбал и Лигата на Големи Фудбалски настани додека казино и хотел оператори ќе се нуди можност да пакет нивните соби во кој "премиерот места" бар sala слот засекогаш salerno. "Последната борба помеѓу Mayweather и Pacquiao може да се пополнети фудбалски стадион [како] тоа беше во исклучително висока побарувачка," Adelson кажано Јаху Финансии. "И ние мислиме дека би можеле да се донесе во премиер лигата фудбалски клубови, како Манчестер Јунајтед, Chelsea, Арсенал, Ливерпул, Барселона [и] Реал Мадрид.Тие би можеле да дојдат и да им пријателски и дека ќе донесе народот.Тоа е туристичка атракција како конвенции се туристичка атракција и сите други хотели можеше да го стори тоа премногу.Тие би можеле да купат билети за настани и понуди на своите гости.Јас не сум monopolizing на билетите." Во однос на локацијата за предложената стадион, две сајтови, наводно, е предмет на разгледување, вклучувајќи компактна парцела низ Меѓудржавни 15 од Mandalay Bay Одморалиште И Казино.Втората и поголем потенцијал сајт вклучува дел од близина на Бали Хаи Голф-Клуб и ќе функција ексклузивен површината паркинг простор бар restaurante ел казино suria.
"Дел од годината дека е бавен профит-мудар во Лас Вегас е лето и ноември-декември," Adelson кажано Јаху Финансии белег казино без депозит слободен врти. "Имаме можност да го подобри тоа.Ние може да се пополни нашите соби за време на најмал период од годината.Во колеџ фудбал, кој е зафатен сезона.Па ние би можеле да имаат концерт во петок вечер, колеџ игра во сабота и NFL играта на неделата и никој не доаѓа во за еден ден.Така, на секој еден од оние кои ќе се пополни сите хотели, не се само мои.Па јас сум го прави тоа како заедница напор.".