Tesco flexi saver испорака слот

покер турнир mgm националните харбор

Silberling помина две децении со Цезар, во која беа вклучени казино операција улоги, кога компанијата беше познат како Harrah ' s Забава.Неодамна, Silberling беше претседател на Цезар' странско работење, надзор 12 места во седум земји.Афинитет службени лица, рече Silberling надгледуваше Harrah ' s казина во Ајова и Мисури, две на Афинитет е на регионалните пазари.Афинитет Претседател Богата Parisi рече Silberling беше назначен по "сеопфатен" кандидатот за пребарување tesco flexi saver испорака слот. Parisi е постар аналитичар за Сребро Точка Капитал Конектикат, која е сопственик на 25.1% од компанијата.Афинитет не е јавно се тргува, но има $382.7 милиони евра во долгорочни јавно-кои се чуваат долг. "Јас со нетрпение очекуваме да се проширува мојот оперативни и регионални искуство за да се осигура дека Афинитет расте својата конкурентна позиција во пазари во кои таа работи." Минатиот месец, Афинитет најави преструктуирање на компанијата одбор да вклучуваат седум режисери.Во вторникот, компанијата по име Јаков Zenni, Андреј Scrivens и Џејмс Cacioppo до одборот покер турнир милиони долари купи во. "Мајкл ги разбира бизнис и ние се уверени во својата способност да им помогне Афинитет ги постигне своите стратешки цели," Parisi рече.Во Невада, Афинитет работи пет казина, вклучувајќи три Primm летувалишта и на оф-Лента Сребро Седум.Компанијата, исто така, поседува три Колорадо казина, две казина во Мисури и Ајова казино покер турнир без котизација.
"Сега имаме право на одборот и раководството во место да се фокусира на извршување на компанијата бизнис стратегија," Zenni рече покер турнир mgm националните харбор. Афинитет Игри заврши римејк на нејзините корпоративни лидерство вторник, именување долго време Цезар Забава Корп како извршен ДИРЕКТОР и именување на три нови членови на одборот.Лас Вегас-врз основа казино оператор, која поседува 11 својства во четири држави, избрани Мајкл Silberling како извршен ДИРЕКТОР, на местото Дејвид Рос, кој го најави почетокот на оваа година тој ќе ја напушти компанијата на крајот на јули. "Постои значајна можност да се воспостават Афинитет како премиер оператор на регионалната игри средства," Silberling рече.
Cacioppo е постар партнер и портфолио менаџер на Една Исток Капитал Советници ќе онлајн покер биде легално во австралија. Silberling, исто така, ќе ги преземе Рос позицијата на компанијата одбор ќе онлајн коцкање стануваат правна во еу.s.