правила на сплит се обложуваат покер

igrat v покер на интернет

Ви благодариме baccarat играчи.Невада снимаат својот втор $1 милијарда игри приходи месец од 2012 година, во текот на јули – прв пат во четири години државата има види повеќе милијарди долари месеци – се должи во голем дел на во близина на рекорд перформанси во baccarat игра.Невада казина собрани $1.005 милијарди од клиентите во текот на јули, според бројките објавени во понеделникот Игри Одбор за Контрола.Приходите се зголемени за речиси 17% од $860.1 милиони собрани во јули 2011 година правила на сплит се обложуваат покер. На Лента, игри приходи скокна 27.5% на речиси $597.5 милиони евра, во споредба со $468.5 милиони евра во јули 2011 година правила на покер она што чука. Baccarat беше движечката сила зад приходи се зголеми.Казина собрани $189.9 милиони коцкари, скок на 111.8 проценти од пред една година.Коцкари wagered $1.2 милијарди долари за baccarat во текот на месец, а 28.9% зголемување од пред една година.На задржете процент за baccarat – износ на пари казина собрани во споредба со она што беше wagered – беше 16.03 проценти.Во јули 2011 година, baccarat задржете процент 9.76 проценти.Просечната 12-месечен baccarat задржете процент е околу 12 проценти.На baccarat приходи вкупно била трета највисока во државата историја и највисока досега за јули.На baccarat бројки, исто така, помогна да се ублажи четврта директно месец дека слот машина wagering опадна на Лента.Коцкари wagered 5.1 проценти помалку на слотови отколку тие не пред една година.Сепак, приходите од слот машини на Лента беа до 11 проценти. "Ние веруваме месечна броеви се меша со солидна насловот резултати се должи на многу силна baccarat резултати и делумно се компензира со еднообразен слот се справи и nonbaccarat табела тома," ЈП Морган игри аналитичар Џо Greff кажано инвеститори правила на еден шпил blackjack. "Сите во сите, ние веруваме јули резултатите укажуваат на континуиран нерамна обновување на Лас Вегас Лента." Susquehanna Меѓународна Група игри аналитичар Rachael Ротман рече дека намалувањето на слот машина wagering изнесува во текот на јули може да се резултат на два помалку дена викенд во споредба со ист месец пред една година и Четвртата на јули одмор паѓа на среда, наместо викенд. "Силна игри раст на приходите во јули беше малку форумот од година до година за намалување на основната core игри побарувачка, иако ние веруваме дека разочарувачки core резултатите беа повеќе рефлексивни на тешки календар headwinds од забавување во основите," Ротман рече.Неколку аналитичари рече baccarat броеви беа добри вести за казино оператори се вклучени во high-end игра.Јули беше првиот месец на третата четвртина, која завршува Септември igrat v покер на интернет. "Во нашиот поглед, најмногу позитивни читање преку од јули резултати за MGM Места International, која треба да го фати неговите фер споделување на baccarat раст преку своите ажурира на производот во Bellagio и зголемен baccarat акцент на Аријата," Macquarie Хартии од вредност игри аналитичар Чад Beynon кажано инвеститори.За првите седум месеци од календарската година, игри приходи националната се до 2,4%.На Лента, игри приходи имаат зголемен за 3.2 проценти преку јули.Во јануари, игри приходи националната хит $1.038 милијарди долари, прв пат од септември 2008 година дека индустријата за приходи достигнаа $1 милијарда марка.Јули вкупниот означени прв пат од 2008 година таа држава имаше повеќе $1 милијарда игри приходи месеци.Одбор за контрола високи истражувачки аналитичар Мајкл Лотон рече милијарди долари приходи месеци беа норма во Невада пред рецесија.Во 2008 година, државниот пријавени пет месеци од $1 милијарда или повеќе во игри приходи.Во 2007 година, 10 од 12 месеци имаше $1 милијарда или повеќе во игри приходи.

"На крајот, целта е да имаат убав спој на маса пазарот на јачината на звукот и high-end baccarat игра," Лотон рече. "Тоа беше уште една милијарда долари месечно." Кларк Каунти казина собрани речиси $867 милиони евра во игри приходи, зголемување на 21 процент.Северна Лас Вегас казина имаше државата е најголемиот приход се зголеми на секој период на известување, до 36 проценти.Казина во центарот на градот растеше игри приходи 16.4 проценти, додека игри приходи по Карпата Лента зголемен за 17 проценти.Јули перформанси помогна да се јават две месец надолен тренд.Фигурата е само вториот позитивни игри приходи замав во изминатите пет месеци.Невада собрани игри даноци на $67.5 милиони евра во август, врз основа на јули е приходи, речиси 40.5 отсто пораст од истиот период минатата година..