она што не wagering значи во коцкање

кралската панда живо казино преглед

Во само под две недели iGaming конференција сезона добива во тек, со почеток на МРАЗ Лондон 2020 шоу, која ќе се одржи во Excel Лондон, на 4 февруари до 6 февруари, инклузивно.Најголемиот Б2Б шоу во земјата врз основа и iGaming, МРАЗ 2020 година е поставен да биде поголем од кога било, со речиси 40 000 поединци кои работат во индустријата во собата да се спушти на Лондон за три ден настан.Недела во Лондон добива во тек на вторник, 4 февруари и како по вообичаено, Casinomeister тим ќе биде домаќин на годишниот Meister средба, за да се одржи помеѓу часа на 5 попладне и 8pm, во Waxy O 'Conners, Лестер Квадратни.Очигледно, 'Meister Средба" е главниот настан на неделата, но тогаш сме пристрасни!За детали на Meister состанок треба да сакате да се приклучат во забава и frolics, плус бесплатно пиво aplenty, тогаш проверете посветен форум тема во врска со тоа тука.Веднаш до Лондон Филијалата на Конференцијата, која се вкрстува МРАЗ и е исто така се одржа во Excel Лондон.Работи од 5 февруари кога пре-регистрација на настанот, отвора, LAC, како што често се нарекуваат, продолжува до сабота 8-ми февруари.Ако сте филијалата во iGaming простор, а потоа на сите филијалата управувано конференција настани, LAC е секако број еден настан треба да се присуствува.Посетуваат од страна на сите главни iGaming приклучат програми, ако тие не се изложуваат, тие секако ќе бидат одење шоуто кат на огромен Excel Лондон.Одличен настан да се поврзат со своите врсници и конкурентите, LAC, исто така, игра домаќин на бројни говорници, кои се лидери во својата област.Во текот на истата недела во февруари, iGB Филијалата Награди, исто така, ќе биде одржан.Со награди настан да биде домаќин на Пивара, Лондон, при што Casinomeister е, исто така, за гонг!Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. она што не wagering значи во коцкање.