она што е најблиску казино мали рок

она што е најблиску казино да медисон индијана

Закачка+ обезбедува поголема вредност на играчите од страна на замена надвор шансите табела се користи за цената традиционалните закачка parlays во корист на in-house генерирани шансите Водечките спортски обложувања снабдувач Kambi има развиено иновативни верзија на популарната закачка parlay, по спроведување на нов метод на цените на облог кој обезбедува поголема вредност да bettors од заедничката закачка производ.Закачка+, кој беше промовиран вчера во времето за почетокот на МАК сезона, се разликува од традиционалните закачка се должи на фактот Kambi е во куќата тргување тим генерира цената врз основа на секој поединечен нога на играч е избран parlay.До денес, сите закачка parlays биле доделени однапред утврдена цена според оператор е статична шансите табела.На пример, на три-тим parlay стекнување на седум поени на ширењето ќе бидат распределени исто шансите секое време, без разлика на идентитетот на тимовите кои се вклучени.Во reinventing производот, Kambi е трговска марка-очекување Закачка+ размена на шансите табела за својот широк спектар на in-house генерираат алтернативни линии, со обезбедување на задеваат parlay точно ја одразува на играчите избраните тимови, натпревар и факторите поврзани со предметот веројатност.Како резултат на тоа попрецизно и целосно автоматизиран процес, Kambi е Закачка+ не само што дава играчи цената тие ќе добијат ако тие избираат задеваат се шири поединечно, но во речиси секој случај генерира повеќе великодушни цена во споредба со коефициентите табели се користи од страна на други оператори и добавувачи.Исто така, имајќи го цени секој parlay нога одделно, Закачка+ може да се третираат врски како им помогнам да ги задржи останатите селекции работи – право надолу до две-тим parlays, што значи Kambi-напојува оператори ќе биде сам во решавањето на две-тим помогнам и да победи закачка како победничка еден облог.Лансирањето на Закачка+ понатаму, ги подобрува Kambi пазарот-водечки НАС предлог и го нагласува снабдувач на позиција како еден од индустријата водечките иноватори, има, исто така, е прво да се развие Готовина Надвор, во живо на систем за билети, која беше неодамна дебитираше во Њу Џерси.Покрај тоа, Kambi неодамна го прошири обемот на неговата цена диференцијација алатка, која сега се дава оператори слобода да ја прилагодите на конкурентноста на нивните обложување граници низ сите големи американски спортови она што е најблиску казино мали рок. Kristian Nylen, Kambi Главен Извршен Директор, рече: "две децении, Kambi е во првите редови на sportsbook иновации, ослободување на производи и додатоци кои поставиле бар во корисничко искуство, што во крајна линија дискови поголема враќа за нашите оператори арканзас. "Кога ќе смета како пазар цени на класичен закачка, ние сметавме дека процесите вмешани не успеа да се развива со пошироката индустрија, или "фатиле чекор" со технологија, па затоа ние се идентификува и спроведува поефикасен и транспарентен начин на нудење на овие облози она што е најблиску казино на езерото женева во висконсин.
"Kambi е Закачка+ има потенцијал да радикално се промени како и оператори и bettors разгледа закачка облози, со нашиот современ пристап чекор подалеку од тековната една големина која е идеална за сите систем да овозможи фер и повеќе поволно цената на играчот." За понатамошни информации, ве молиме контактирајте: Џерард Starkey, Kambi Раководител на Содржина [email protected] +44 7720 496 788 www.kambi.com За Kambi Kambi е провајдер на премиум спортски обложувања услуги да лиценцирани B2C игри оператори она што е најблиску казино да медисон индијана. Kambi груп плц се наведени на Првата ветер Nasdaq Стокхолм.Нашите услуги опфаќаат широка понуда од пред крајот на кориснички интерфејс преку шансите составување, клиент интелигенција и управување со ризик, изградена на во-куќата развиен софтвер платформа холивуд казино изберете елисејските. Kambi е 22 клиенти вклучуваат DraftKings, Раш Улица Интерактивни, ATG, Kindred Група, 888, LeoVegas, Г-Зелена и Наполеон Игри. Kambi вработува повеќе од 600 вработени низ канцеларии во Малта (седиште), Букурешт, Лондон, Манила, Стокхолм и Сиднеј. Kambi користи најдобар на раса безбедност пристап, со водечки принципи од ИСО 27001 холивуд казино чикаго седење табелата. Kambi е eCOGRA уверение. Kambi груп плц се наведени на Првата ветер Nasdaq Стокхолм под симболот "KAMBI".Компанијата е Сертифицирана Советник е Redeye AB.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.