бесплатни игри гувернерот на покер 2

со цел

На Охајо Куќа на Претставници, наводно, претежно помина предлог-законите вчера дека наскоро би можеле да се види на Среден држава да стане најновата да ја легализира онлајн и земјиште-базирани sportsbetting.Според извештајот од Дејтонскиот Дневни Вести весник, Републиканската контролирана комора одобрени од Куќа Бил 194 од страна на маргина на 83 до десет во четвртокот, па како да му се даде на Охајо Лотарија Комисија за надзор над нов sportsbetting служба која ќе дозволи некој во текот на возраст од 21 до место wagers на широк спектар на професионални и катедралната спорт.Образование носител: весникот изјавиле дека законодавството санкциониран од страна на 99-член тело е над една година во изработка и ќе им овозможи на спортски wagering да се врши преку Интернет или во рок од казина, racinos и братска сали.Мерката наводно, исто така, повици за имателите на одобренија и дозволи да се плати 10% нето приходи даночни во надеж дека на собирање до $23 милиони евра секоја година за да им помогне на фондот владата санкционира образовни програми преку "На Buckeye Држава'.Истакнатите заштитници: Дејтонскиот Дневни весници објавија дека Бил Куќа 194 се поддржани од страна на Националните Пен Игри Incorporated, која е одговорна за државата Холивуд Казино Колумбо и Холивуд Казино Толедо својства, како и не-за-профит Американската Легија на Охајо.Сепак, тоа е наводно се противат од Синсинати Црвените франшиза на главната Бејзбол Лига (mlb во прилог на Граѓаните за Заедница на Вредности, на Боречка Центри Асоцијација на Охајо и Професионални Голфери' Асоцијација со бројни приватни и јавни универзитети има исто така изрази резерви во врска им овозможува на луѓето да облог на колегиум на спортот.Проширување на забава: весникот исто така објави дека најмалку 19 Американски држави веќе се легализирани некоја форма на sportsbetting во пресрет на 2018 е отповикување од претходниот Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) забрана.Овие се вклучени во Охајо соседи Пенсилванија, Мичиген, Индијана и Западна Вирџинија иако Американската Игри Асоцијација наводно проценува дека нацијата е нелегално спортски wagering пазарот е се уште во вредност од околу $150 милијарди долари годишно.Бинго тресат-up: Конечно, Дејтонскиот Дневни весници објавија дека вчера исто така видов на Охајо Куќа на Претставници помине Куќа Бил 282 со маргина од 90 до два, па како да реформа на државните закони на љубовта бинго.Таа објасни дека овој дел од законодавството ќе им овозможи на добротворни организации да им понуди на двете електронски формати и хартија од возбудувања и бараат канцеларијата на Охајо јавниот Обвинител Дејв Yost да усвои нови правила за лиценцирање на инстант игри. бесплатни игри гувернерот на покер 2.