она што е анте во texas holdem poker

казино во центарот на градот ванкувер п.н.е.

Информации од јавен карактер сесии ќе се одржи во јануари за изведувачи и продавачите се заинтересирани за обезбедување на резерви и / или услуги за компанијата дозвола да се изгради $1,3 милијарди Montreign Одморалиште Казино во северот на државата Њујорк.Империја Места Inc.заедно со својата разновидност консултант DACK Консалтинг Решенија, Inc.и изградба менаџер LPCiminelli, ќе се одржи една презентација во Monticello на 12 јануари во 10.м.и други ќе се одржи истиот ден во Goshen во 2 стр.м.На дискусија ќе вклучат информации за prequalification процес, како и под-склучување на договори и продавач на можностите за дискриминација во вработувањето Каунти туристичка дестинација објект, според Империја Установи' веб-сајт.На 21 декември 2015 Њујорк Државата Игри Комисија дава целосна лиценца игри на среќа да Империја Летувалишта и нејзините партнери, вклучувајќи EPR Својства на Канзас Сити, Н., специјалитет недвижен имот и инвестиции на фирмата она што е анте во texas holdem poker.

EPR и Westchester Каунти инвеститорот Луис Cappelli работеа заедно претходно на Нови Rochelle е Нов Roc Град развој, како и на Центарот на Градот во Бела Рамнини каква е просечната стапка на craps се тркалаат. EPR поседува 1,700 хектари во Томпсон, N казино во центарот на градот палм спрингс ca. Y., каде казино одморалиште ќе биде изграден казино во центарот на градот ванкувер п.н.е..
Montreign Одморалиште Казино е 90,000 квадратни метри коцкање објект ќе вклучуваат 102 табела игри, 2,150 слот машини и 14-16 табела покер соба.Објектот е не-игри елемент познат како Adelaar вклучува 18-дупка Чудовиште Голф редизајниран од страна На "Отворете Лекар," Рис Џонс; на 80,000 квадратни метри Внатрешен воден Парк Ложа; 200,000 квадратни метри посветена на Забава во Селото кој во кино, продавници, ресторани, куглање; активности на отворено, вклучувајќи снег цевки, пешачки патеки, возење велосипед патеки, поштенски линии, и $1 Милијарда Интегрирани Забава и начин на Живот Комплекс, според Adelaar веб-сајт.Сопственик и оператор на Monticello Казино и Raceway во близина на местото за Montreign Одморалиште Казино, Империја Летувалишта, беше избрана во текот на шест други кандидати во 2014 година од страна на државата Игри Објект Локација Одбор.Во прилог на Montreign Одморалиште Казино во Catskills , државата казино лиценци беа доделени на Lago Одморалиште и Казино во Прст Езера град на Пневматик, и Реки Казино и да се Впуштат во Schenectady.Империја Места Inc.'s контролирање на акционер е Лим Кок Thay е инвестиција на компанијата, Kien Huat Realty на Малезија, еден од Малезија најпознатиот казино програмери.Во текот на годините, Империјата била активна во напорите да расте коцкање бизнис во што економски послабите област на Њујорк да се вклучат во Лас Вегас стил казина со маса игри како рулет и блек џек, според Wall Street Journal.На Montreign на Kiamesha Езеро во Томпсон е закажана за да се отвори во јануари, 2017. казино во центарот на питсбург па.