казино во центарот на градот ванкувер п.н.е.

преземете idn покер versi андроид

Глобалната Гејминг Експо - G2E Како што е споменато во септември е избрана настани пост, најголем коцкање индустрија конференција и експо на годината е G2E, сега, во својата четиринаесеттиот година и пребројување на гласовите.Големо име јазик како Шелдон Adelson и Стив Wynn се за оваа година е списокот и на експо кат ветува да биде најголем тоа е за пет години.Мајк Џонсон, Индустрија, Заменик Претседател, Полињата за Изложби дели, "Ние сме возбудени да се деби голем број на нови функции во оваа година G2E—сите како резултат на повратни информации од корисниците, вклучувајќи и целосно подобрен семинар програма кој повеќе општи седници, индустријата најголемите имиња како говорници, и повеќе ефективни определување на цените на опциите.Нашите покаже подот е проширување со индустријата е core игри добавувачи изложен своите најнови производи и решенија, како и воведување на повеќе non-игри содржина сега се наоѓа во Венецијанскиот ballroom и закотвени од нашиот нов Хотел Шоу во G2E произведени со нашите пријатели во Невада Hotel & Поднесувањето на Здружението" Што: G2E Кога: 30 септември-2 октомври 2014 година Каде што: Лас Вегас, Невада се Регистрирате Онлајн Hashers Обединетите Конференција - Каде Рудари се Исполнат Повикува сите cryptocurrency рудари, ова е прв глобален настан решавање на прашања кои рудари лице, каде што индустријата се случува и како да се повеќе профитабилни.Конференцијата ветувања да се воведе истомисленици лица додека ги нуди повеќе од триесет и пет практични работилници предводени од стручни јазик.Она што: Hashers Обединетите Конференција Кога: 10-11 октомври, 2014 година Каде што: Лас Вегас, Невада се Регистрирате Онлајн Извонредност во Игри на среќа - EiG Со своите нови "надвор-во" програмата, EiG привлече над 38% повеќе регистрации од минатата година во ова време казино во центарот на градот ванкувер п.н.е..
EiG има morphed од Евро-центрични настан на "Извонредност во Игри" настан, кој делегати, звучници и изложувачи од целиот свет.Највозбудливите оваа година е новиот град-домаќин и место, добредојдена промена според лојални EiG делегати.Она што: EiG Кога: 21-23 октомври, 2014 година Каде што: Берлин, Германија Регистрирај се Онлајн Барселона Филијалата Конференција - BAC На BAC се врати и спортски нова место во Барселона, International Convention Centre (CCIB).iGaming Бизнис е предвидување на толпата од повеќе од 2,200 делегати, 100 приклучат програми и 70% подружници плус два дена полн со релевантните сесии и некои проклето добри страни.Она што: BAC Кога: октомври 23-26, 2014 година Каде што: Барселона, Шпанија Регистрирај се Онлајн Кина (Zhongshan) Меѓународни Игри & Забава саем - G&A Сопственост и финансиран од страна на Кинеската влада, на 7-мата годишна Кина Zhongshan Меѓународни Игри & Забава саем привлекува повеќе од 280 изложувачи вклучувајќи аркадни игри, мобилни игри, видео игри, лотарија опрема, симулатори, допир на екранот, и многу повеќе.Во текот 18,000 посетители се очекува да присуствуваат на текот на настанот е три ден експо.Она што: G&A Кога: 23-25 октомври, 2014 година Каде што: Zhongshan, Кина Регистрирај се Онлајн На Самитот на iGaming Малта, Сигма Не треба да се меша со "MiGS", в.д казино во центарот на питсбург па. Сигма 2014 е дизајниран да ги донесеме заедно интерактивни коцкање заедница во Малта, сè, од операторите да соработници, регулатори и даватели на услуги.Настанот се одликува со изложбена сала, две следи конференција агенда, покер турнир, официјални лица и "последна минута" пијалаци.Она што: Сигма Кога: 31 октомври-ноември 2, 2014 година Каде што: Св преземете idn покер untuk ios. Ѓорги ' s Bay, Малта Регистрирај се Онлајн за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre преземете idn покер versi андроид.