покер фраза кога се јавувате на крстозбор поим

рај казино во yuma аризона

Берлин-базирани "социјална обложување' игра инвеститорот Crowdpark го постигна $6m од Европскиот потфат капиталистите обложување дека Facebookers се во потрага по алтернативи за одгледување на култури во Farmville и играње Zynga Покер.Отворањето на нивните паричници овојпат беа Целна Партнери и оригинални инвеститори Earlybird Ризичен Капитал, со Цел Партнери' Waldemar Jantz заработуваат место на Crowdpark одбор на директори покер фраза кога се јавувате на крстозбор поим. Crowdpark направи своето име оваа април со лансирањето на Залог Магнат, кој им овозможува на Facebookers да се одржи wagers на реалниот живот настани, од познати breakups за вистински спортски настани.Играчи, исто така може да се создаде свој облог пазари ("Ќе Калвин Ayre пијат вотка, џин или текила вечерва?") потоа ги поканите своите пријатели да ги собереш страна.Обложуваат Магнат вработува што Crowdpark повици "Динамика на Вложување" технологија, која го смени шансите на настан што се случил многу начинот на цената на акциите се движи во однос на инвеститорите за купување или продавање на акции во една компанија.Така да во почетокот, купи ниски, го продаде високо и ќе се направи еден виртуелен убиство.Да се направи wagers, играчите користат Facebook Кредитите за купување на Залог Магнат е заштитен виртуелна валута, Crowdpark Долари.Сепак, со цел да се задржи Канцеларија исклучување на грб, ниту еден од вашите добивки се конвертибилна назад во Facebook Кредити, или наплата за вистински светски пари.Во подготовка се плановите за Crowdpark да се прошири во другите претендираат обложување сектори, како што се казино игри, и да им понуди на вакви производи преку различни платформи, вклучувајќи мобилни уреди.Првиот производ треба да се погоди Android и iOS уреди ќе биде посветен на спортски обложувања стан.Дали е тоа само од нас, или не овој вид на виртуелен обложување, како виртуелен покер и други бесплатни сајтови, отстранете основен елемент на она што го прави коцкање забава?Како д-Р Патрик Basham побара во својата книга, Коцкање: Здрава Влогот, е има среќа без ризик?Но, држете го телефонот рај казино во yuma а до ш. Crowdpark ко-основач Ingo Hinterding неодамна изјави Benzinga дека конвертирање на неговата облека од Nerf-како коцкање во готовина операција со користење на наплата виртуелна валута како Bitcoin беше нешто што би го "сакам да се направи, како што јас го најдете целиот концепт околу Bitcoin многу, многу интересно." Како ние, Ingo.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рај казино monterrey nuevo леон.