Slots казино победа вистински пари

казино guichard perrachon цена на акција

АТЛАНТИК СИТИ — Приходи во Атлантик Сити е казина падна од 7,1 проценти во април, продолжување на 4½-година рецесија на нацијата е вториот најголем коцкање пазарот.Бројките објавени во вторникот покажуваат градот 11 казина зеде во $289.4 милиони минатиот месец.Слот машина приходите падна 3,4 проценти, да $208.6 милиони евра, додека табела игра приходи е намален за 15.4 проценти, на $80.9 милиони евра.Атлантик Сити е постојано губење на бизнис да Пенсилванија 10 казина, како и коцкање сали во Њујорк, Делавер и Конектикат.Во понеделник, на Borgata Hotel Casino & Spa отпуштени 50 работници, повикувајќи се на конкуренцијата и слабата економија, и Вклучува Забава Места, рече таа нека оди некоја непозната број на работници во своите три казина.Само две од 11 казина објавено приход се зголемува.Цезар Атлантик Сити беше до 5,6% до $38.3 милиони евра, и Установи Казино Хотел беше до 4,3% до $14.5 милиони евра.Одморалишта ко-сопственик Денис Гомез изјави дека казино е крајна линија би биле дури и подобро имаше тоа не е за исклучително среќен патрон slots казино победа вистински пари. "Добивме убиени од страна на овој човек, блиску до еден милион долари за еден ден", рече тој.Казино хотелот приходи беше од страна на повеќе од 40 отсто минатиот месец, и вкупните приходи е зголемен за 14 проценти од Март до април, во споредба со 4 отсто во однос на истиот период минатата година.За Atlantic City како целина, Гомез се чувствува и на пазарот е блиску до постигнување на нов еквилибриум.Табела игри дебитираше во Пенсилванија е казина во јули минатата година, и откако година до година споредби стигнат до таа точка, броевите за Atlantic City треба да се подобри, рече тој.Најголем пад беше во Tropicana Казино и Одморалиште, кој претходно оваа недела пукаше својот претседател, Марко Giannantonio.Казино е април приходите падна од 19.8% на $19.2 милиони евра.Затворање на неговите потпетици беше Адут Плаза Хотел и Казино, што видов 19.3 проценти пад до $13.2 милиони евра.На Borgata беше долу на некарактеристичен 11.3 проценти, иако $49.8 милиони нема во април беше уште се наоѓа на врвот во градот.На Голдман Сакс истражувачки извештај објавен во вторникот изрази загриженост во врска со казино е матична компанија, Бојд Игри slots казино добредојдовте бонус без депозит. "Ние продолжуваме да веруваме дека Бојд е Атлантик Сити резултати ќе се негативно погодени од новата конкуренција на отворањето на пазарот," фирмата напиша.На Ревел, се должи да се отвори следното лето, ќе го замени Borgata како Атлантик Сити е најновиот казино комплекс.Други се намалува вклучени Адут Марина Хотел со Казино, која е да се продава во две недели за да Тексас-врз основа на сопствениците на Лас Вегас Златна Грутка (долу 7.9% на $10.9 милиони); Harrah ' s Одморалиште Атлантик Сити (долу 7.6% на $38.3 милиони; Труба Таџ Махал Casino Resort (долу 7,2% до $31.9 милиони евра); на Showboat Казино Хотел (долу 6.7% на $23.2 милиони); Bally е Атлантик Сити (долу 5,1% до $35.3 милиони); и Атлантик Сити Хилтон Casino Resort, надолу 1% до $14.1 милиони евра.Казина платиле 19.9 милиони во даноци, pl милиони евра во државата, задолжи економскиот реинвестирање фондови.За првите четири месеци од оваа година, Атлантик Сити е казина имаат освоено $1.1 милијарди долари, надолу 7,2% од истиот период пред една година. казино слотови за победа вистински пари.