Mohegan сонцето wilkes barre слот

франк провостот geant казино agen

По втор пат, Сан Мануел Бенд на Мисијата Индијанци е проширување на затворање на својата истоимената Јужна Калифорнија игри сопственост, повикувајќи се на потребата да се заштити околината на заедницата и на вработените во услови на coronavirus зараза.Во средината на Март, во Сан Мануел се приклучи ривал племенски оператори во регионот во избор на блендата казина до крајот на месецот, да стане меѓу првите не-комерцијални оператори да го стори тоа како COVID-19 хит на НАС.Тоа доаѓа по племе се вели во крајот на Март беше проширување на игри имотот затворање на најмалку април 11 mohegan сонцето wilkes barre слот. Неколку други Јужна Калифорнија индијанци казино оператори, исто така, се наметнува привремен shutterings надвор до средината на април.Во Државата Вашингтон, област која е тешко погоден од страна на coronavirus, што беше неодамна откри дека Puyallup Племе е Смарагд Кралицата Казино, исто така, ќе имаат нејзиното затворање продолжи најмалку до 17 април френсис lalanne живо казино де париз.
Многу комерцијални и племенски оператори се furloughing и полагање исклучување на работниците да штедите пари поради нула-приходи животна средина создадени од страна на COVID-19 пандемија, Сан Мануел нема да бидат поврзани со земање мерки.Наместо тоа, племето е намалување на надомест за вработените, истакнувајќи дека високите прозорци ќе сноси brunt на товарот франк провостот agen geant казино. "Кога мислиме на сценарија, каде што казино не повторно да се отвори на 1 Мај, ние признаваме две многу различни реалности: дека ние сакаме да се грижи за нашите членови на тимот на секој начин можеме, и дека ние мора да се зачува иднина финансиска одржливост на нашите претпријатија", рече племе франк провостот geant казино agen.
"Ние работеле неуморно за решение и може да пријави дека во текот на овој период нема да има отпуштања.Бизнис Одбор е избран да ги прекинат надомест за време на овој период.Членовите на тимот на сите нивоа ќе продолжат да добиваат целосна корист, но ќе ги видите нивните надомест на штета се намалува, со високи вработените се погодени повеќето значително." Сан Мануел се наоѓа во Планински, Calif.и има повеќе од 5,000 работници, што го прави еден од најголемите работодавачи во Сан бернардино.Вести од племето отпор на работни места во некои олеснувања за Златниот Државата одеднаш расклатени економија – најголем во САД – по прифаќање од еден милион првичните изјави во текот на изминатите две недели.Тоа не е Лас Вегас, но Калифорнија гејминг индустријата е тоа да биде сериозна страна на coronavirus, и Сан Мануел не е единствениот оператор чувство некои болка.Само како еден пример, Cahuilla Бенд на Индијанците неодамна го одложи отворањето на Cahuilla Казино во Anza, Калифорнија, цитирајќи COVID-19 вистински пари покер на интернет стан. "Врз основа на неодамнешните надградби во однос на COVID-19 пандемија, во обид да се продолжи да се заштити здравјето и безбедноста на нашите гости, членови на тимот, и на нашата заедница, на Cahuilla Бенд на Индијанците одлучи да го одложи отворањето на нови Cahuilla Казино Хотел кој првично беше закажан за 2 април, 2020 до дополнителни информации", рече племе во Facebook пост.Калифорнија има околу 70 племенски казина.како тие можат да се заштитат сите играчи за covid 19 во слотови машина?тие може да се инсталира plexiglass сите места машина и слот rollette или картички играчи?Не можат да чекаат за да го отворите остави порака кога повторно отворање на ивз на дијаманти и да е клиент сенце ќе го отворите ве Молиме оставете денот кога можеме да го направиме нашиот прв резервацијата ќе Биде возбуден и не можат да чекаат да се остане на новиот хотел ви Благодариме Solange Рој-Struff Смарагд клиент Ние недостасуваш , вистински пари покер на интернет канада.