казино

вирџинија

АМЕРИКА Amaya Игри е PokerStars и Full Tilt брендови конечно беа одобрени да работат во Њу Џерси и државата воведе печат на одобрение за лиценциран сајтови; дневни фантазија спорт оператор DraftKings бил фатен во наводниот инсајдерско тргување скандал; DraftKings и FanDuel потрошени $107m на ТВ реклами во еден месец, но NCAA Југоисточна Конференција забрани DFS реклами и SuperLobby.com's Дејвид Copeland рече регулирање на DFS индустрија беше неизбежна; бавното темпо на НАС онлајн коцкање регулатива сече GAN е профит и Конектикат е Foxwoods казино ditched GAN во корист на Greentube социјалната казино платформа; Turner Радиодифузија објави планови за воздух eSports турнири; студија најде мажите се направи riskier влогови после изложување на машки стереотипи; Baha Март е главна изведувачот се врати на местото на застој $3.5 б проектот; Дин Установи доби планирање на одобрување на својата Масачусетс казино но Стив Wynn се лути (повторно) со Бостон градоначалникот; Татјана Pasalic snared Sorel Mizzi за нејзината најнова епизода на Разговори Со Tats и Ребека Liggero prowled подот на Глобалната Гејминг Експо 2015 година, нудејќи видео recaps на Денови Еден, Два, Три и Четири.ЕВРОПА & БЛИСКИОТ ИСТОК Bet365 продолжи да ја посрамоти својата конкуренција од страна на објавување на годишниот профит од над £400m; PokerStars и PartyPoker секој валани нови правила за трети лица софтвер употреба; германскиот спортски обложувања фирма Tipico нека биде познат таа беше отворена за да се здоби; Шведска почна своето долго очекуваниот коцкање закон преработиш; Небо Обложување & Игри дебитираше своите нови eSports обложување на производот и Dafabet потпиша спонзорски договор со ујп eSports организација Fnatic; Израел pondered отворањето на својата прва казино; mLabs' Дерек Coetzee објасни зошто спојувања & донесени се лоши за иновации; Сообраќај Генерација Енди Caras-Atlas рече земјиште базирани на казина треба да се вратиме онлајн конвергенција; Isai Scheinberg беше шпекулира да имаат купено PokerNews; Lee Дејви recapped главниот настан акција во 2015 Светското Првенство во Онлајн Покер, која беше најбогатите во својата 14-годишна историја, и индустрија бројки признал најлошите облози тие некогаш направени казино. Macau ASIA објавено својата 16-ти по ред месец на приходи пад и мега-junket Нептун Група смета за излегување на пазарот во целост; NagaCorp објавено boffo Q3 броеви и Камбоџа предаден 10 нови казино лиценци; DJI Стопанства видов својата H1 приходи рецесија, но доби на нод да започне со спорт лотарија мобилен стан во Градот Qingdao, во Shandong покраината додека Rexlot Стопанства' профит, исто така, се нурне поради Кина онлајн лотарија суспензија; Австралиската игри регулатори probed CrownBet за понуда за нелегално коцкање мотивација; Тајланд е military junta крена веѓите со својот план да донесе Кинески стил "great firewall" да го следи меѓународните интернет сообраќајот; Виетнам казино индустријата заработила само $61m во 2014 година и Тигар Установи' Мет Hurst рече дека фирмата нови Манила казино ќе "енергично" се натпреваруваат со своите Забава Градските ривали.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пристаниште вредност змеј потрагата xi.