најблиску казино кон valparaiso во

колку чини да се изгради казино во јужна африка

Германски коцкање оператор MyBet (порано позната како JAXX SE) видов приходите пораст од 14% до €69.2 m во 2012 година најблиску казино кон valparaiso во. На Кил-базирана компанија пријавени над 300% добивки во двете приходи и на нето-приход за да €7.2 м и €6.2 m соодветно, благодарение делумно на €12.5 м продажба на својот германски јазик лотарија операции.Спортско обложување приходи се зголеми 34.5% €33.8 m, што претставува 49% од компанијата вкупните приходи пита.Пораст беше проследен со 186k зголемување на бројот на онлајн регистрација во 2012 година, додека просечната обложување удели по активни клиентите се зголеми од €298 €338 најблиску казино во ванкувер wa. Онлајн обложување се справи со се зголеми 45.2% €90.5 м колку чини да се изгради покер масата. MyBet е бројот на обложување продавници се намали од 501 во 2011 година да се 443 во 2012 година, но вкупно обложување удели во овие продавници се зголеми 26.3% €95.6 м.Казината и покер операции беа до 26.7% €21.7 m, додека коњ обложување приходи се зголеми 17.3% €5.7 м.Споменатите продажба на лотарија бизнис и тековните бавноста во MyBet е шпански операции резултираше во осамен негативни резултати на приходите на табелата, со лотарија приходи надолу 54.4% €од 6,2 метри.Гледајќи напред, компанијата вели дека 2013 е исклучено на "ветува" start, и очекувањата се дека годината ќе произведува приходи раст помеѓу 15% и 25%.Без Европскиот Суд на Правдата одлука за законитоста на Германија, е нов федералните коцкање закон очекува пред 2014 година, MyBet има намера да се искористи времето да се "понатаму да се консолидираат и да ја прошири својата позиција" во својата повеќето стратешки пазарот. MyBet беше еден од среќните добитници на една Schleswig-Holstein онлајн коцкање лиценца пред северната држава имаше промена на срцето и одлучи да се регистрирате за да ја новата држава договорот за коцкање.Хамбург-базирани онлајн лотарија-базирани игри оператор Tipp24 SE исто така имаше добра 2012, со приходи до 2.5% €142.7 м и заработувачка до 8.8% до €56.5 м.Спин-оф на поранешниот подружница Lotto24 AG минатото лето имаше "силно влијание" на Tipp24 резултатите, со нето добивка за заработка €18.2 м.Вкупно исплати за средно игри на среќа дојдоа во €14.1 m под очекувањата, што резултира во €6.2 м добивка се зголеми.Гледајќи напред, компанијата вели дека има голема надеж за својот нов 25.7% од акциите во велика БРИТАНИЈА-базирани Geonomics Глобалната Игри Ltd колку чини да се изгради казино во јужна африка. (порано Roboreus), компанијата зад GeoSweep лотарија игра, и се очекува вкупните приходи на помеѓу €130m и €140m во 2013 година.

Крајот на минатиот месец, компанијата најави дека планира да се преселат во Лондон, одлука дека собранието ќе гласа за во следниот AGM во јуни.Како дополнителни докази за својата нова велика БРИТАНИЈА-фокус, Tipp24 неодамна го ангажирал поранешниот Ladbrokes e-com директор Павле Witten да се упатат до биз-dev во неговата велика БРИТАНИЈА подружница.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку чини да се изгради казино.