Extra magic slots demon souls

казино во близина на холивуд плажа на флорида

Bally Технологии обезбедено договори за место 4,000 слот machinelike видео лотарија терминал во Илиноис, стекнување на повеќе од 50 проценти од новите игри на пазарот.Компанијата најави се справи вторник кратко време по берзи затворени.Лас Вегас-базирани слот машина производителот не откриваат било од финансиски аспект на трансакцијата.Илиноис, претходно оваа година, одобрени игри експанзија која им овозможува на барови, таверни, ресторани и погодност продавници да им понуди на VLT wagering extra magic slots demon souls.
Bally е обезбедување на машини за две Илиноис-врз основа на дистрибутерите кои ќе ги пласираат игри во повеќе од 1,500 локации низ државата казино во близина на извори на топла вода sd. "Bally продолжува да се направи пресметани инвестиции во рамките на видео лотарија терминал индустрија и ние сме убедени ова ќе резултира во продолжение пораст на раст во иднина," Bally Потпретседател на Развој на Бизнисот Јован Connelly се вели во соопштението.Дополнително, Bally е обезбедување на Илиноис слот машина дистрибутери со сервер-базиран игри систем кој ќе се поврзете дополнителен 3,000 VLTs низ државата.Компанијата рече дека игрите ќе бидат инсталирани во текот на следните 24 месеци.Дојче Банка игри аналитичар Карло Santarelli кажано инвеститори на VLT на продажбата може да биде во вредност колку што е 19 центи по акција да се Bally заработувачка во текот на следните две години казино во близина на извори на топла вода арканзас. "Ние се напомене дека нашиот модел во моментов се разгледува на материјалните, иако помалку значајно, придонес за заработка по акција наспроти нашата подолу пресметки за Илиноис," Santarelli кажано инвеститори казино во близина на холивуд плажа на флорида. "Дополнително, Bally, истакна дека тоа добиени над 50 проценти брод споделување на две од најголемите терминал оператори во државата, поттикнување, во нашиот поглед." Акции на Bally затворен во вторник со почеток во $46.79 на њујоршката Берза, надолу 7 центи или 0.15 проценти.Контакт репортер Хауард Stutz на [email protected] .com или 702-477-3871 кога ќе tesco домашна испорака слотови биде објавен.

Следете @howardstutz на Твитер. кога ќе tesco домашна испорака слотови се достапни.