казино во близина на холивуд плажа на флорида

кога ќе tesco имаат нов начин на испорака

Владини претставници во Соединетите Држави и во Европа имаат груби зборови за присуство на плен кутии во Star Wars Battlefront II, што укажува на тоа дека издавачот на Electronic Arts (ЕА) може да има сериозен проблем на нивните раце како што се повеќе јурисдикции се разгледа класифицирање на игра механичар како коцкање или целосно забрана на концептот.Како што е соопштено од минатата недела, Белгискиот Игри Комисија најави дека ќе се бара во Battlefront II и Overwatch за да се утврди дали плен кутии содржани во игри треба да бидат законски да се смета коцкање.А дека истрагата е се уште во тек, комисијата веќе се направени некои силни коментари за ова прашање.Министерот за Правда Koen Geens ги сподели своите лични чувства, велејќи дека било кое време и пари зависност беа мешани, тоа беше тешко да се избегне заклучокот дека луѓето беа коцкање казино во близина на холивуд плажа на флорида. "Мешање на коцкање и игри, особено во рана возраст, е опасна за ментално здравје на детето", рече Geens, според Google превод на VTM Вести извештај кога ќе tesco домашна испорака слотови биде објавен. Geens, исто така, рече дека Begium ќе "секако обидете се да се забрани [плен кутии]," иако тој рече дека, најверојатно, ќе бараат минува низ Европската Унија, што ќе потрае некое време.Додека извештаи не количина на одлука од страна на комисијата да направи плен кутии нелегални, како што некои раните извештаи сугерираат, тие не покажуваат веројатно позиција на Белгиската влада.Да се направи работите уште полоши за EA и други програмери кои се вклучени овие микро-трансакции во нивните игри, владата реакција на контроверзии во текот Battlefront II сега се шири на сад.Во вторникот, Претставник Крис Ли на Хаваи, во Домот на Претставници одржа прес конференција за да ги споделат своите мисли по ова прашање, каде што тој ја опиша она што тој го гледа како грабливи однесување од страна на ЕА кога ќе tesco домашна испорака слотови се достапни. "На оваа игра е Star Wars-тематските онлајн казино, дизајнирани да ги привлечат децата во трошењето на парите," рече Ли.Ли проследена неговите коментари со еден пост на Reddit дека во целост наведени неговата позиција кога ќе tesco имаат нов начин на испорака. "Овие видови на плен кутии и microtransactions се експлицитно наменети да плен на и да ги искористат човечка психологија на ист начин казино игри се така дизајнирани," тој напишал постои казино во езерото во вредност од флорида. "Овие exploitive механизми и измамен маркетинг промовирање на нив немаат место во игри се продаваат на малолетници, и можеби нема место во игри на сите." Ли има предложената регулатива со која ќе се спречи игри кој плен кутии од кои се продаваат на малолетници, велејќи дека ова прашање треба да се решава со "пред оваа станува норма за секој натпревар." Додека едноставно тоа во Хаваи ќе имаат минимално влијание, законодавецот рече дека тој е во контакт со лица во други држави кои сакаат да се одговори на прашањето. "Промената е тешко на федерално ниво, но, државите може и да се преземаат акција", му напишал.Плен кутии се дигитални производи кои обезбедуваат случаен козметички или игра награди на играчи кои ќе ги купите, или со вистински пари или во играта валута.На контроверзии во текот на овие системи има загрева во последниве месеци како многу висок профил игри се вклучени microtransactions, кои претходно беа повеќе обично се наоѓаат во слободна-за-игра мобилен наслови.Додека издавачите сакаат нив како средно приходи поток, играчите имаат остри критики не само поради нивната коцкање-како квалитети, но, исто така, бидејќи тие поттикнуваат корисниците да "плати за да победи." постои казино во езерото тахо.