холандија казино scheveningen покер toernooi

забранета од казино за победа премногу

Покер Ноќ во Америка се подготвуваат да се деби нова телевизија славна личност готовина игра на CBS Спортски Мрежа наречена Покер Night LIVE.Јас имам избор.Сите ние го правиме.Тоа е во вторник навечер, јас може да се види во Лигата на Шампионите, нагласува, или можам да прочитате приказна за најголемиот светски репка до мојата 17-месечно-годишна ќерка, giggling (внатрешно, се разбира), кога јас ја рецитираат линија за стариот девојка влече стариот човек.Од Март 20, а за 13-недели надвор, јас може да се направи различни избор.Јас може да се види во новото шоу од Покер Ноќ во Америка (PNIA).Тод Андерсон и членови на екипажот се создаде Покер Night LIVE холандија казино scheveningen покер toernooi. CBS Спортски Мрежа (PNIA е дома, бидејќи 2014) ќе се емитува на акција во 10 часот, секој вторник вечер од 20 па наваму.На Градини Казино, Лос Анџелес, Калифорнија ќе имате микробранова во режим на подготвеност, така екипажот може да се загрее на нивните студени чаши чај.Стив Ruddock е човек можете да му верувате, а тој рече дека Покер Ноќ во Живо ќе биде живеат готовина игра со пониска buy-in од $25/$50 PNIA љубители консумираат холандија казино scheveningen гратис entree.
Ruddock истакна PNIA веруваат долниот купи-ќе се даде на личности кои не го знаете она што го правиш (јас додадов дека дел) причина за да се добие малку лабава, без губење на многу баласт.Тод Андерсон, Претседателот на Раш Улица Продукции, таткото на PNIA се вели во соопштение дека тој и неговиот тим бил обидот да се направи покер повеќе забава и пријателски со познати лица и забавна атмосфера за изминатите четири години и не потсетува дека нешто може да се случи на телевизија во ЖИВО.И тоа го има.Кој може да го заборави катастрофални (или тоа беше брилијантен?) PNIA епизода каде Salomon "Хаштагот Кралот" Понте, изгорени имагинарен цигара дупки во срцата на Шон Deeb и неговата сопруга?Покер заедница потоа shunned Понте, по што изглед, reemerging неколку месеци подоцна, во едно видео од некои прилично тешко да гледа човек корне срање надвор од него во текот на еден неплатен долг.Што би направиле фантастичен телевизија во ЖИВО.Досега, само на лицето ја потврди да се појави на шоуто е Џо Stapleton, и не се во позиција што би очекувале.Коментаторот и комичар ќе размена на микрофон за чипови како тој зема седиште во табелата за да се liven место нагоре со својот духовит шеги.Јас се сомневам Понте, ќе се направи повторното појавување.Ќе новиот формат ќе биде успех?PNIA имаат статистика.Јас сум само човек во потрага за нешто забавно.Јас не би се вклучите во видите еден куп познати личности игра во готовина игра.Ниту бев заинтересиран да се гледа на квартетот на луѓе кои се обидуваат да стане Цар на многу мал Рид.Јас ги собереш на репка.Тоа е репка во текот на целиот ден за мене.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre забранета од парични стан за коцкање.