реката град казино st чарлс п

best free app to learn poker

Хакери, кои влегле во корпоративно веб-сајтови на казино оператор Лас Вегас Песоци претходно овој месец направена со исклучување на корисниците лични информации, вклучувајќи социјална сигурност, возачка дозвола и пасош броеви, како и кредитни картички и банкарски информации и мејлинг база на податоци.Песоци поднесена документација со НАС Хартии од вредност Комисија во петокот во која е наведено дека корисниците на податоци беше украдено од веб-страницата на Песок Витлеем казино во Пенсилванија.За момент, Песок останува во темно за да се утврди дали податоците биле украдени од веб-сајтови поврзани со неговата други казино својства.Во обид да се минимизира големината на податоци кражба, Песок инсистираше на тоа дека бројот на погодени клиенти претставува помалку од 1% на сите посетители кои ја поминаа Песоци Витлеем е прагот од заеднички отвори во 2009 година реката град казино st чарлс п.

Песоци портпаролот на Рон Рис потоа појасни дека вистинскиот број на погодени клиенти беше во "средината на пет-слика опсег." Песоци има поставување на веб сајт (sandsinfo.com) и бесплатниот телефонски број (1-866-579-2213) за да одговорите на клиентите прашања и/или им се овозможи да се пропустливи нивното незадоволство.Песок има, исто така, преземени чекори за да ги извести засегнатите клиенти и кријат Experian да им обезбеди на клиентите со слободен кредитни следење и кражба на идентитет заштита на услуги.Песоци рече дека тоа допрва треба да се научат на било извештаи на измамнички активности кои се однесуваат на податоци кражба.Хакери се верува да го започнаа нивниот напад врз Песок врз основа на забелешките направени минатата година од страна на компанијата претседател Шелдон Adelson што се залагаше намалувањето на нуклеарно оружје во Иран пустината како предупредување за земјата лидери да запрат нивната нуклеарна програма.Претходно оваа недела, Песок Витлеем претседателот Роберт DeSalvio нагло поднесе својата оставка, ефективна Март 15 реката град казино сент луис забава. Песоци претставници инсистираше на тоа во времето кога DeSalvio е излез е поврзан на хакирање инцидентот, и се чини дека тие може да имаат, всушност, се кажува вистината.Во петок, на Експрес-Тајмс објави дека DeSalvio бил потпишан со казино оператор Дин Места и ќе биде помагање на компанијата во борбата против Mohegan Сонцето за правата да се изгради казино во го почитуваат, Масачусетс.Не сите Песоци вести оваа недела беше очајна.Во четвртокот, на Невада Врховниот Суд пресуди дека Песоци не треба да се претвори во текот на доверливи документи на поранешниот Песоци Кина извршен ДИРЕКТОР на Стивен Jacobs.Песоци и Jacobs се ангажирани во многуте тужби кои произлегуваат од Jacobs' 2010 разрешување, вклучувајќи Jacobs' незаконско прекинување одговараат и разни клевета побарувања.Во септември 2012 година, Окружниот Суд Судија Елизабет Гонзалес нареди Песок да го предадат на докази во прашање, но Невада Supremes пресуди дека Jacobs' адвокати имаше чекаше премногу долго да поднесе своето барање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre best free blackjack android app.