како да се направи покер dot

покер на копачи на влезот

Melco Места е одложување на неговата целосна $1.2 милијарди споделување на стекнување удел во Круната Установи да им даде на регулаторите во Австралија доволно време да се спроведе истрагата во договорот.Кон крајот на Мај, Melco и Ауси милијардер и основач на Круната Места Џејмс Пакер влезе во договор за него да го продаде 19.99% од својот удел во казино гигант за AUD$1.76 милијарди долари (1.2 милијарди долари).Првиот дел на 67,675,000 акции затворени во јуни 6 – 10% од вкупните услови.Кој предизвика најава од Нов Јужен Велс (NSW) за Независни Алкохол & Игри Орган дека тоа е подигнувањето преглед на договорот како да се направи покер dot. Melco и Пакер се согласи да го одложи втората и последна споделување на стекнување закажана за да го затворите 30 септември од 60 дена.На Алкохол & Игри Орган вели дека нивната цел е да бидете сигурни дека дозволувајќи им на Melco за да се добие значителна сопственоста на акциите во Круната не "предизвика штета на јавниот интерес и за поединци и семејства." Нов јужен велс е дом на под-изградба Круна Сиднеј интегрирани казино комплекс.На $1.5 милијарди комплекс е закажана за да го отворите во 2021 како да се направи покер чипови од хартија. Следните Melco Летувалишта и Пакер е споделување на договорот, властите во Австралија рече дека тие ќе се истражува различни аспекти на аранжманот.Водечките определба е односот Melco милијардер и основач и извршен ДИРЕКТОР на Лоренс Хо одржува со својот татко, Стенли, на Macau "Кралот на Коцкање" кој се одржа казино монопол на енклава се додека не се врати од Португалија на Кина.Во 2014 договор со нов јужен велс за својот Сиднеј проект, Круната се согласија да се воздржат од вршење на било бизнис со Стенли Хо или околу 60 компании тој или поседува или е вклучен со бидејќи на долгогодишниот наводите на 97-годишниот се поврзани со организиран тријада криминал мрежи.Лоренс ја задржа својата бизнис зделки се одвои од својот татко стопанства. "Двете Круна, а јас се секогаш истакна дека мојот бизнис зделки се независни од мојот татко интереси," Хо, еден од Стенли е 17 деца до четири жени, рече неодамна покер на charlestown холивуд казино.

"Веќе е во партнерство со Круната за 12 години и имаат положено probity екрани од регулатори без проблем." Хо додаде дека тој е "секогаш среќни да се оди преку регулаторниот процес" и претпочита "јурисдикции каде што постои силна власт и силна регулаторен режим." Австралиските медиуми се крена тврди дека Круната Места има врски со Азискиот криминал syndicates и сомнителни junket оператори кои ќе се грижат за високо ролки.Извештаите сугерираат Ауси казино оператор и неговите junket партнери дозволено познати криминалци и пари launderers да ја посетите неговите својства Долу Под, наводите Круна повици "лукави, неурамнотежен и sensationalized." Круна имаше тешка оди во последниве години.Тоа започна во 2017, кога Melco и Круната се уште се соработува во Макао.Тоа беше тогаш дека 18 Круна вработени биле приведени во Кина за "коцкање поврзани со кривичните дела." Круна VIP извршување Џејсон О ' конор беше ставен во затвор за 10 месеци.По неговото одвојување од свршеник Mariah Carey, на 51-годишниот Пакер рече тој почна даунинг шише вотка на ден, како што тој се бореше тешка депресија и проблеми со менталното здравје. покер на копачи на влезот.