казино вози pontarlier pontarlier франција

pokerstars нето покер соба tos

Минатата недела, казино оператор Лас Вегас Песоци одби да плати $10mn домаќин надомест за својата Pennsylvanian казино во Витлеем.Сепак, Пенсилванија Државата се закани дека ќе ја повлече помош на државните службеници за спроведување на законот од операторот до таксата била платена.Песоци Корп одби да ја плати таксата по Пенсилванија на Врховниот Суд неуспехот да се помине брз лек законот, кој ќе одземање на државната заедница домаќин на плаќање и начин на данок.Судот претходно смета домаќин такса да биде неуставен, како многу од државата казина платени различни цени во зависност од големината на нивните игри операции, така да се загрози работењето на помали казина, како што се Качи Грациозен Казино Комплекс.Законот успеа да го помине со афирмативна глас како 2016 година законодавната сесија заврши.Од тогаш, пет казина имаат постигнато занимава со нивниот домаќин заедници за да се обезбеди дека локалната полиција, оган и медицински услуги се соодветно финансирани.Сепак, Лас Вегас Песоци Витлеем има refrained од влегувањето во договор со својот домаќин заедница.Рон Рис, на Песок портпарол, рече дека компанијата "ќе дејствуваат соодветно" штом тие ќе се здобијат со поголемо разбирање на државните законодавци' планови да се дефинираат финансиските услови за домаќин заедници и оператори кога законодавната власт reconvenes во почетокот на 2017 казино вози pontarlier pontarlier франција. Northampton Каунти Окружниот Обвинител Џон Morganelli одговорија со предупредување до Песоци Витлеем претседател Марк Juliano дека неговата канцеларија ќе ги намали својата поддршка на казино ако операторот одби да ги почитувам неговите домаќин на плаќање на обврските кон државата казино вози pont st esprit. Morganelli коментира дека тој "не би, со добра совест, може да се оправда употребата на моите ограничени ресурси за да им помогне на профитабилни, милијарди долари corporation додека Песоци одржува позиција тие се остров кон себе." казино вози prunelli ди fiumorbo.