план salle казино barriere toulouse

harrah ' s казино сент луис п

На FireKeepers Казино на Мичиген сега нуди спортско обложување благодарение на договор со Научно Игри.Казино е во сопственост и управувани од страна на Nottawaseppi Huron Бенд на Potawatomi план salle казино barriere toulouse. FireKeepers изгледа да додадете на нивните нови малопродажната понуда со проширување на дигитална спортски и онлајн коцкање еднаш Мичиген овозможува iGaming опции за да започнете.Мало Спортски Обложување на FireKeepers: Со оваа најнова започне, FireKeepers е користење на OpenSports производ suite на Научни Игри.Пакетот е понудено во Dacey е Sportsbook која го отвори два месеци.Играчи кои посета на sportsbook ќе најдете стотици пазари за обложување во САД, како и меѓународната опции.Ова лансирање знаци прв пат дека племенски оператор во Мичиген ќе нудат спортски обложувања услуги план salle казино театар barriere бордо.
FireKeepers Главен Извршен Директор Кети Џорџ го коментираше новиот започне со која се наведува: "Овие се возбудливи моменти за FireKeepers Казино и лансирање на нашата мало sportsbook е реализација на главна стратешка цел.Тимот на Научна е составен дел на доставување на оваа фантастична нова понуда за bettors во Мичиген.Ние мошне чекаат можност се и нашите спортски и нашата казино онлајн и со нивниот играч-центрични технологија и глобалната експертиза." Движат за да Онлајн Опции: Мичиген е една држава во САД што донесе законот каде онлајн коцкање и обложување спортски беа одобрени.Новиот индустрија не започна уште, но FireKeepers има планови да бидат вклучени.Тие ќе работат со Научни Игри и користење на компанијата OpenGaming и OpenSports производи за да започнете.На две онлајн игри опции беа одобрени во декември 2019 и 2020 се користи како време за државата да се постави прописите, како и да се подготви за лиценцирање и евентуално лансирање на новата индустрија.Тоа може да биде 2021 пред да ја видите државата оди во живо онлајн. план salle казино lac leamy.