Harrah ' s казино сент луис п

аполон слотови без депозит слободни бонус

BetMGM, спортско обложување потфат на MGM Места International (NYSE:MGM) и GVC Стопанства Саладин (преку ШАЛТЕР:GMVHF), ужива во корист на еден од индустријата за игри е најпрепознатливите брендови.Но тоа е често се занемаруваат во однос на другите онлајн спортски wagering ривали.УБС аналитичар Робин Farley верува дека инвеститорите не треба да заборавите за BetMGM, особено со поплава на позитивен моментум на капацитетите за домашниот спорт wagering пазари.Претпријатието е 50/50 заеднички партнерство помеѓу Bellagio оператор и GVC, што значи повеќето практични авенија за НАС учесниците на пазарот бараат пристап е преку MGM акции harrah ' s казино сент луис п. BetMGM е во осум пазари денес, но од 2025, тие веруваат дека на пазарот може да вклучуваат 38 држави за спортско обложување и 13 држави за онлајн игри.Тие го гледаат потенцијал пазарната вредност на север од $20 милијарди", рече Farley во белешка.Што $20 милијарди прогноза за онлајн казина и обложување спортски е претежно во согласност со консензус, иако некои Вол Стрит проценки се дури и повисоки.За пациентот на учесниците на пазарот, можност поставена е дури и поголем, како што некои аналитичари сметаат дека до 2030, 96% од американската популација ќе имаат пристап до правните онлајн спортски обложувања (OSB) harrah ' s казино јужна езерото тахо ca. BetMGM е живеат во пет држави: Колорадо, Индијана, Невада, Њу Џерси, и Западна Вирџинија.Тој нуди iGaming во Градината Државата додека таа чека за слични регулаторни одобрувања во Мичиген и Пенсилванија.На $20 милијарди евра од 2025 прогноза се базира на внатрешните проценки на 225 милиони возрасни низ 38 држави да имаат пристап до спортски wagering и трошат во просек $60 годишно на таа активност.Тоа исто така го застапува 62 милиони луѓе во 13 држави распределба $110 секое годишно за онлајн казина, според Farley. BetMGM изгледа за да се добие удел од 15% до 20 проценти во нови пазар, што влегува, и во моментов се одржува 16 проценти до 17 проценти парче од колачот во Њу Џерси, најголемиот интернет игри на среќа и обложување спортски држава harrah ' s казино сент луис мисури. "BetMGM гледа профитабилноста од година 3 во дадена држава, во зависност од нивоа данок и прописи.Тие се возбудени за потенцијалните главата тие се види од IAC е удел во MGM и вклучување со заеднички потфат", рече Farley.Минатиот месец, Бери Diller е IAC/InterActiveCorp (NASDAQ:IAC) откри $1 милијарди долари за инвестиции во MGM парк, кој бил во голема мера се гледа како прифаќање на iGaming аполон слотови без депозит слободни бонус. Diller е компании имаат долга историја на конвертирање присутен клиенти да онлајн покровители, а аналитичарите се види голема можност да го направите тоа со MGM е 34 милиони М живот Награди членови.Додека BetMGM има низа на маркетинг пакти со различни професионални спортски тимови, нешто што во моментов нема доволно е медиуми партнерство.Тоа е повеќе истакнати тема во спортските wagering простор, како и неколку големи игри компании се teaming со голема-име на радиодифузерите. Farley белешки на оператор не е во разговори со неидентификувани медиуми, компании, но тоа не е веднаш јасно што ќе дојде на тие дискусии. "Со многу други партнерство со медиуми, компании како што се ESPN и CBS, постојат uncommitted мрежи вреди да се најгоре?BetMGM е фокусот е на стекнување на клиенти на добра вредност, и тоа не е јасно со нив, ако медиумите се занимава се најдобри вредност, иако тие се зборува со медиумски компании", рече УБС аналитичар..