покер пи ciokartowy dobierany zasady

куќата на забава слотови бесплатен стан

ХОНГ КОНГ — Макао, најголемиот светски казино центар, во вторникот објави 8.8 проценти пораст во коцкање приходи во октомври, на пазарот е трет последователен месечен пораст, како новосклучените казино места зголеми трошењето во јужниот дел на Кинеската територија.Тоа беше прв пат во повеќе од две години дека Macau е коцкање приходи е зголемен за три директно месеци, зголемувајќи се надева дека специјално спроведено од регионот на Кина е вртење на агол после долгата рецесија.Коцкање приходи беше 21.8 милијарди patacas ($2.73 милијарди долари), владата на податоците покажа дека, на горниот крај на аналитичар очекувања како октомври е празник недела за Кинески државјани помогна да се вози визитација.Две нови multibillion-долар казино отвори со Песок Кина и Дин Macau исто така, се зголеми приходите од ВИП клиенти во единственото место во Кина, каде што казино коцкање е легално.Кинески високо-ролки се волан јасно на поранешните португалски колонии, бидејќи на анти-мито кампања од страна на владата во Пекинг, испраќање на игри приходите за пет-годишно падови.Гледајќи напред, аналитичарите предупредуваат дека брзо се враќа останува предизвик и покрај ново одморалиште атракции бидејќи на забавениот раст на пазарот и инфраструктурни тесни грла".Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson.Песоци Кина е подружница на Лас Вегас Песоци.ПОВРЗАНИ покер пи ciokartowy dobierany zasady.