куќата на забава слотови слободен чипови

како да добиете повеќе шема слотови животинско премин

На опозицијата движење на Јапонија казино во градот на Yokohama велат дека тие планираат да се отстранат нивните градоначалникот и го стави на интегриран одморалиште (IR) одлука до јавна референдум куќата на забава слотови слободен чипови. Yokohama Градоначалникот Fumiko Hayashi сака градот за да победи една од Јапонија три наредниот комерцијални казино лиценци.Но, мнозинството на гласачите и таа претставува не.Јапонија е вториот-најнаселениот град, Yokohama казино противници – и има многу – од неодамна се одржа собири да се организираат својата мисија и да го запрат Yokohama е IR кандидатура и да се отстрани Hayashi од канцеларија.Азија Игри Кратки извештаи, "Она што ги обединува е нивната желба да ги блокира IR развој во градот, иако нивната прецизна стратегија за да се постигне тој резултат е она што е сега под дискусија и дебата, со некои се фаворизираат се фокусира на потсетиме движење против про-МО градоначалникот, а другите се бара референдум за IR планови." Дома да 3.75 милиони луѓе, една неодамнешна анкета на казино прашање најде дека 64 отсто од жителите се во опозицијата – и само 26 проценти во корист.Казина се контроверзни низ Јапонија на јавните стравувања дека големите игри места ќе доведе до зголемување на проблемот коцкање, и, исто така, зајакнување на подземниот свет, банди и други недозволени активности куќата на забава слободни слотови.

Hayashi сака градот и неговата дома Kanagawa Префектурата да партнер со еден од заинтересираните казино оператори да конкурираат на сојузната влада за IR лиценца.Преферирана дестинација за multibillion-долар проектот е Yamashita Пристаништето, голем парк со поглед на Токискиот Залив куќата на забава слотови слободни парички & врти - бонус колектор. Yokohama рече 12 казино оператори одговори на градот барање за информации (RFI).Според локалните функционери, предлози движи од JPY620 милијарди долари (5.77 милијарди долари) за неверојатни JPY1.3 трилиони долари ($12.1 милијарди евра).Градот нели открил кој казина специјално направени првични предлози.Но, два понудувачи се речиси сигурно Лас Вегас Песоци и Melco Места.Милијардери Шелдон Adelson и Лоренс Хо, соодветните основачите и извршни директори на Песок и Melco, се двете посветена на победа licensure во Yokohama.Игри tycoons неодамна го најави својот фокус на градот.Во август, Adelson рече дека "инвестиција во Токио или Yokohama ни дава најдобра можност" во Јапонија.На Melco исказ се чита "градот е погодно место, комуникациски врски, vibrancy и пионерски дух направи идеален кандидат за голем развој специјално дизајниран за премиум меѓународни туристи." На $12.1 милијарди лебдеше концепт може да биде Хо е.На Melco извршен ДИРЕКТОР, рече во 2017 врска со потенцијалот за инвестиции во Јапонија, "Таму во моментов не е предодредено капа.Јас не сакаат да ги ограничи нашите соништа со цена тагови." По созревањето, Јапонија три казина се очекува да стане втор или трет по големина игри на пазарот на планетата зад себе само Макао и потенцијално Невада.Со милијарди долари во годишни игри победи во прашање, казина се фокусираше на Yokohama, најверојатно, ќе потроши голема мера на лобирање за да бидете сигурни дека опозицијата е поразен.На Yokohama Комора за Трговија и Индустрија (YCCI) – кој го поддржува integrated resort – се очекува наскоро да започне своја кампања за победа над јавноста.На YCCI вели дека тоа е "гласот" на Yokohama бизнис заедницата, и има членство од 12,000 како да добиете повеќе шема слотови животинско премин.

Неговата цел е да се подобри бизнис климата и квалитетот на живот" во регионот. како да добиете повеќе персона слотови персона 5.