Schecter blackjack sls avenger fr-s

круна казино ресторани кујна работилница

Луисвил, КЕНТАКИ – EquiLottery, ДОО ("EquiLottery") и IGT Глобални Решенија Корпорација, подружница на Меѓународната Игра Технологија САЛАДИН (NYSE: IGT) ("IGT") влегле во договор при што IGT може да се избере и да се промовира EquiLottery за игри на среќа преку U schecter blackjack sls avenger fr-s. Смета како "Следната Генерација на Лотарија Нерешено Игри," EquiLottery нуди интересна нова игра за игри на среќа кој обезбедува возбудата на телевизија коњ тркачки да лотарија играчи.Оваа уникатна понуда обезбедува лотарии можност да се зголеми приходите случува да лотарија добри причини, а зголемување на изложеност и приходи за спорт на коњ тркачки, индустријата кој поддржува илјадници работни места низ земјата. EquiLottery Основач и извршен ДИРЕКТОР на Бред Cummings рече, "IGT е светски лидер во лотарија услуги и овој аранжман покажува својата посветеност да расте индустријата преку трети лица иновации.Ние сме возбудени да се применат на нашите цели на зголемување на поддршката за лотарија добри причини и создавање на нов начин за играчите да почувствуваат возбудата на телевизија коњски трки." Истражувањата спроведени во текот на летото 2015 година со глобалното истражување лидер Ipsos покажуваат дека EquiLottery игра концепт, кој им овозможува на играчите да ги купите брзо ги собереш лотарија билети врз основа на иднината во живо на коњски трки и да се види овие трки во нивната погодност преку мобилни, интернет и во-продавница платформи, има широка жалба низ сите големи демографски податоци во Кентаки.Проектираните играч жалба и да потрошат резултати се направи EquiLottery остварлива игра за државната лотарија потрага по начини да се зголеми лотарија профит и апел до нов играч основи, вклучително Илјадагодишната Генерација.Во рамките на овој аранжман, IGT има способност да се направи EquiLottery достапни за сегашните и потенцијалните лотарија клиенти како е воспоставена игра и софтверско решение.Дознај повеќе за EquiLottery на www. EquiLottery.com.

About EquiLottery ДОО Смета како на следната генерација на лотарија нерешено игри во Северна Америка, EquiLottery има направено голема сензација во лотарија и коњ тркачки индустрии, бидејќи неговата јавна откривањето во јули 2014 година. Романот начин да расте продажбата на лотарија и коњски трки, оваа игра концепт им овозможува на играчите да уживаат во спортот важно за многу државни економии, додека воведувањето на возбудлива и профитабилни нови игри опција за државната лотарија и своите играчи schecter blackjack sls 7 string. EquiLottery ДОО е изградена околу идејата за доставување на иновативна можност за игри на среќа во потрага по начини за финансирање на добри причини тие го поддржуваат.Производи и услуги обезбедени од страна на EquiLottery може да вклучува системи за интеграција, plug and play мобилен стан, правата на интелектуална сопственост за лиценцирање, мулти-канал маркетинг поддршка, трки на календарот развој, владата и правни работи, и инвестирање во истражување на пазарот студии.За Бред Cummings Cummings прв ја развил концептот за EquiLottery во крајот на 2009 година како одговор на живот, промена на Одгледувачи на куповите искуство во Санта Анита Парк во Аркадија, Калифорнија.Од тогаш, тој има поминато години дизајнирање на играта и бизнис модел за да одговараат на потребите на лотарија и коњ тркачки, две мулти-милијарди долари индустрии е од витално значење за државите-тие им служат.Првичниот успех на EquiLottery започне заедно со докажано учинокот на своето прво стартување, веб-страница наречена Paulick Извештајот тој започна во 2008 година со меѓународно познатиот новинар Ray Paulick, помогна да се Cummings изгради име за себе како иноватор со упорност е потребно да се следат преку својата визија круна казино ресторани во близина на мене. Cummings неодамна служеше како COO на ЧАСОТ Рекламирање, а Lexington, КЕНТАКИ ад агенција специјализирана во областа на Чистокрвни трки, penned редовна колумна со Курирска-Весник и претходно работел како политички извршители во својот усвои дом држава Кентаки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre круна казино ресторани кујна работилница.