Jeux en ligne казино машина sous

слот машини бесплатен казино нови

Жителите на Масачусетс одбрале да ги почитуваат државата три-годишниот казино закон, гласањето претежно во вчерашниот midterms во корист на одржување на млада казино на пазарот, како анкетите го претскажал.Малку збунувачки, "не" значи "да" за казина на ова гласање, како избирачи беа прашани дали законот треба да се укине, со 59.5% на 40.5 проценти одлучува дека не, тоа не треба да се укине, што значи дека да, тие сакаа казина.Некои коментатори сметаат дека јазикот кој се користи во претставувајќи прашањето беше намерно muddled и со цел да се збуни.Сепак, тоа е победа за MGM и Дин Одморалишта, кои имале нивните проекти со оглед на greenlight од страна на регулаторите и кои можат да сега конечно и дефинитивно се движи напред со процесот на лиценцирање, привилегија за кои тие ќе вилушка од $85 милиони парче пред еден камен темелник е поставен.Не е изненадувачки, казино директори беа jubilant и сака да се нагласи она што казина ќе стори се за нивната иднина заедници jeux en ligne казино машина sous. "Гласачите низ Комонвелтот на Масачусетс денеска изрази својата поддршка од 10 000 постојан можности за работа и значителни економски придобивки обезбедени од страна на Игри на законот за 2011", рече задоволен MGM Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џим Murren. "MGM Места Меѓународни би сакал да се заблагодарам на илјадници волонтери и поддржувачи кои го разбираа токму она што беше во прашање и работеле толку тешко да се донесе оваа историска можност за реализација за себе и за своите соседи .. jeux en ligne казино loto квебек. ние сега може да започне со работа за градење на голема центарот на градот, и да се запали на ренесансата во Западна Масачусетс." MGM сега се планира да се изгради $800 милиони казино одморалиште на 14.5-акра парцела во центарот на градот Спрингфилд, со изградба шанси да започне во пролетта и закажани отворање во летото 2017. Дин Одморалишта, во меѓувреме, кои се бореле на долготраен наддавање војна со Mohegan Сонцето за право да аплицираат за лична источен Масачусетс лиценца, право тоа беше дозволен само во почетокот на септември, ќе се оди напред со нејзините планови да изгради $1.6 милијарди казино на контаминирани поранешната хемиска фабрика во Еверет, северниот дел на Бостон.Дин ќе плаќа милиони да имаат сајт исчистени и decontaminated пред изградбата се развива jeux en ligne казино машина sous слободен. "А тоа е долг процес, придобивките за сите во Заедницата ќе биде достоен за тоа", рече Дин Места Постар Заменик Претседател на Роберт DeSalvio.Третиот лиценца е обезбедено на почетокот на годината од страна на Националните Пен Игри, кои брзо се пресели напред со своите планови да се прошири Plainridge Парк подигнат тркачката патека во слотови салон, и покрај познавањето имаше шанса дека законот може да се укине слот машини бесплатен казино нови. "Тоа е голем ризик, но тоа е пресметан ризик", рече Џеј Snowden, Пен Националните е главниот оперативен директор, неколку месеци назад. "Ние сме убедени ние ќе преовладуваат во ноември." И тој беше во право, но прашање е можеби никогаш навистина не се доведена во прашање.Додека Укинување на Договор потенцијални беше вокал, недостигаше финансирање на својата моќна противници, и на про-казино гласаат водеа постојано во анкетите.Според последните кампања за финансии извештаи, "не" (што значи yes) гласаат campaigners имаше покренато речиси $12 милиони евра, поголемиот дел од него се донирани од страна на казино компании, а "да", што значи нема да гласаат беше во можност да се подигне само $675,000 слот машини казино puerto madero. MGM донација од $2.5 милиони и Дин Летувалишта 1 милион долари, додека Penn National врвот на законот со $3.2 милиони евра.Ова е причината дека про-казино напор беше во можност да се трошат $2 милиони во казино рекламирање во октомври сам, во време кога неговите противници биле прогласување на билансот на $30,000 и долговите на $400,000. слотови машини за да/се игра бесплатно онлајн.