слот машини бесплатен казино нови

слободен тек покер сан антонио

На 19 Мај, на Источниот Брег Покер Првенство ќе започне на популарната Њујорк место, Вртење Камен Одморалиште Казино.Казино карактеристики, квалитет на покер соба што ќе се користи за да биде домаќин на првенство со играчи плаќа $570 се купи во да се натпреваруваат.Првиот ден на игра ќе имаат три почнувајќи летови, со почеток во 11 сум.Настанот ќе биде no-limit hold ' em турнирот и ќе го види секој играч започнете со 30,000 покер чипови.На турнирот има гаранција на $100,000 со 30-минутна слепи нивоа за да започнете.Слепи нивоа ќе се зголеми на 40 и 50 минути како на турнирот напредува.На турнирот ќе заврши на 22.Играчи се добредојдени да се остане на Вртење Камен Одморалиште Казино како тие учествуваат во Источниот Брег Покер Првенство.Со 700 гости соби и апартмани, хотелот нуди многу простор за опуштање по покер настан.Одморалиштето обезбедува плетеницата на можности за забава заедно со казино игри, вклучувајќи ги и ноќни клубови, спа и забавувачи.Играчи, исто така може да уживаат во своите оброци во казино ресторани додека се натпреваруваат во покер турнир. слот машини бесплатен казино нови.