како да се секогаш да победи покер во rdr2

wat betekent де uitdrukking по слот ван rekening

Лас Вегас-врз основа на Научно-Игри' четири основни бизнис поделби стекнато земјата во компанијата вториот квартал, намалување на загуби по компанијата 11 директно квартал од година-over-година, приходите и прилагодени на парични текови раст.Научно, кој претходно оваа недела потпиша партнерски договор со Цезар Забава Корп да се обезбеди спортски wagering технологија преку своите OpenBet платформа во Њу Џерси и Мисисипи, видов подобри резултати во своите игри, лотарија, социјални и дигитални поделби.Но инвеститори реагирале негативно.Аналитичарите имаше предвидува повисоки приходи и заработувачка, четвртиот директно квартал компанијата пропушти очекувања.Научни акции падна $6.25, 13.7 проценти, на $39.55 удел во четвртокот на обемот повеќе од пет пати дневно просек.Обраќајќи им се на инвеститорите за прв пат како Научна е претседател и извршен ДИРЕКТОР четврток, Бери Cottle изјави дека компанијата е во позиција да игра значајна улога во U. спортски wagering. "Во U. Врховниот Суд одлука за укинување на законот PASPA (Професионални и Аматерски Спортски Protection Act), беше пресвртница момент за нашата индустрија на отворањето на еден од најголемите неискористен игри пазари во светот," Cottle рече како да се секогаш да победи покер во rdr2. "Благодарение на smart планирање, инвестиции и иновации и стекнувањето на NYX (компанија која развива OpenBet), Научен Игри е идеално позициониран за да се обезбеди тековните и идните игри и лотарија на клиентите со најдобрите во класата услуги што тие сакаат." Cottle рече OpenBet сместени 177 милиони wagers за време на Светското Првенство во Велика Британија како да се секогаш да победи покер. "Тоа е платформа која нема да падне во текот на Супер Боул", рече тој.Во текот на кварталот, компанијата исто така почна rollout на својата Џејмс Бонд-тематските слот машини — се очекува да биде голем продавачот за компанијата — во Њу Џерси и во племенски казина во Флорида.За кварталот кој заврши 30 јуни, Научни објави загуба од $5.8 милиони, 6 центи за споделување, на приходи од $844.7 милиони евра, во споредба со загуба од $39.1 милиони евра, 43 центи за споделување, на $766.3 милиони евра во приходи за една година порано wat betekent во het engels на обучувачи слот. "Имаме јасни импулс низ сите на нашата глобална бизниси," Научни главен финансиски директор Мајкл Quartieri се вели во соопштението издадено со заработка резултати по пазарот затворен во средата. "Подобрување во нашите оперативни резултати, заедно со пониски каматни трошоци, ни дава јасна насока на зголемување на паричните текови, deleveraging, и зајакнување на нашиот биланс на состојба." На Eilers-Fantini квартален слот истражување, издадена минатиот месец од страна на Калифорнија-истражување базирано аналитичар Eilers & Krejcik Игри одржани Научни Игри во висока почит.Извештајот, кој анкетираните 35 казино компании, рече дека највисок процент на машини, 26.6 проценти, биле стекнати од Научни во текот на кварталот.Научно, Aristocrat Технологии, Inc.и IGT интензивна листата на продавачите за кварталот за слот за продажба. wat betekent де uitdrukking по слот ван rekening.