смешни работи да кажам за време на покер

како да се пресмета шансите исплата во craps

Ванеса Selbst е првиот обид за организирање на добротворна покер настан испадна да биде многу успешен по неа Ролетни & Правда добротворна настан предизвика $160k за Урбани Правда Центар во Њујорк.Бездомништвото досега така adroitly влезе мојот ум изминативе неколку дена.Додека јас сум Брисел, имам празен две спални стан назад во Кардиф.Неколку метри ќе има луѓе да спие на парчиња картон harassed од drunks на нивниот пат кон дома од паб.Ова ловечко слики нема да ја напушти.Тоа е сугестивна.Тоа е влечење на моето срце.Само страв држи ми се врати од прави нешто во врска со тоа, но за колку време?Еден човек кој се прави нешто во врска со овој проблем е PokerStars Тим Про Ванеса Selbst.Најуспешните женски покер играч во историјата на овој спорт, е член на одборот на Урбаните Правда Центар: не-добивката која им помогна на служи Њујорк е најранлива од жителите за изминатите 30 години, вклучувајќи ги и помагање на луѓето пристап до домување.Пред неколку недели Selbst беше организатор и домаќин за Ролетни & Правда добротворна настан.Тоа беше одржана во Тековната во Chelsea смешни работи да кажам за време на покер. 200 луѓе присуствуваа и 135 од нив влегле во добротворни цели покер турнир подигање $160,000 во процесот.Говорејќи за да PokerNews за искуство Selbst рече дека е "нервниот' организирање на нејзиниот прв добротворна настан, и дека таа 'не знаеја што да очекуваат.' Selbst имаше малку помош од нејзините пријатели.Колеги PokerStars соиграчи Daniel Negreanu и Виктор Ramdin присуствуваа, како не колеги покер добрите Loni Harwood, Ерик Seidel и Енди Frankenberger.Разни познати личности, исто така, покажа нивната поддршка.Хенк Azaria – неодамнешната гостин на Покер Централна е Супер High Roller Славна личност Престрелка, настан Selbst добитник на милион долари – беше на настанот.Актер Dule Хил беа дел, како што направи актер и драматург Ерик Bogosian, поранешна НБА ѕвезда Џејсон Колинс, актерка Jazmyn Симон и писател/продуцент Норман Лир.Три добро познати покер имиња отиде длабоко во натпреварот funtasia казино bettystown отворање часа.

Negreanu заврши седми, Frankenberger петто, и најдлабоките се кандидира на сите беше резервиран за 2009 година Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан шестото место finisher, Стив Begleiter, кој завршил трет.Победникот, и примачот на PokerStars Карибите Авантура (СПС) Главниот Настан пакет, беше Ingrid Вебер, кој победи Џоел Wertheimer во главите-up постапка како да се пресмета испис во покер. "Сега е да се врати на покер во светот за мене, но јас сум веќе броење по денови до следната година е настан!" Selbst кажано PokerNews.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се пресмета шансите исплата во craps.