Sunray парк и казино ресторан со мени

колку се добри во покер

Во Мисисипи, на Мисисипи Бенд на Choctaw Индијанци е, наводно, се соочува со можноста да биде потребно да се одржи племенски референдумот за официјално ја ратификуваат еден предлог што ќе го видите тоа потроши околу $25 милиони евра, со цел да се изгради својата нова Црвена Вода Казино.На Мисисипи Бенд на Choctaw Индијанци е само федерално-ва племе во јужниот дел на државата и лидери за 10,800-силна група објавен при крајот на јануари, што тие беа одобрени планови за изградба на нови казино во централна Leake Каунти нуди околу 500 места, како и десет игри маси.Сепак, локалните телевизиски радиодифузер WTOK-ТЕЛЕВИЗИЈА неодамна објави дека опозицијата да Црвена Вода Казино предлог се зголеми како резултат на износот на долгот на племето ќе се бара да преземат додека групата позната како Chahta за Подобра Влада оваа недела поднесени околу 1,700 потписи повик за официјална да се одржи референдум за ова прашање sunray парк и казино ресторан со мени. "Ние навистина не мислам дека тоа е ризик што сакате да ги преземат за да додадете повеќе на долгот," Nikki Comby, член на Chahta За Подобра Власт, изјави радиодифузер изгрејсонце казино без депозит бонус кодови. "Ни беше кажано дека таму се случува да биде без нови пари позајмени [но], сега знаеме дека не е точно.Имаме Choctaw Одморалиште Развој на Претпријатието резолуција дека државите [племето] ќе позајмуваат $25 милиони евра." WTOK-ТЕЛЕВИЗИЈА објави дека имињата на Chahta За Подобра Власт петиција во моментов се во процес на се потврдени од страна племенски лидери додека радиодифузер откри дека еден успешен исход може да се види референдум за Црвена Вода Казино план закажани пред крајот на јули изгрејсонце slots казино бонус кодови.
"Нашата крајна смета беше 1,730 доставени," Comby изјави радиодифузер пред објаснувајќи дека нејзината група беа потребни да се соберат 1,612 имиња, со цел да се добие на референдумот што се одржа колку се добри во покер. "Сега знаеме право надвор од лилјак дека некои од овие се случува да се започна надвор, бидејќи тие или не биле регистрирани или пријавени доцна.Сакаме луѓето да се подготват и да го искажат своето уставно право на глас.Не се плаши.Ние може да го стори тоа." На Мисисипи Бенд На Choctaw Индијанци, кои се рефинансира својот постоечки игри на долговите во месец ноември, веќе е одговорен преку своите Choctaw Одморалиште Развој на Претпријатието Регистрирано потфат за Сребрена Ѕвезда Одморалиште Казино и Златна Месечината Казино во Neshoba Округот Бисер Реката Одморалиште како и Bok Homa Казино во Џонс Каунти заедно со околните Танцување Зајакот Ин и Geyser Паѓа во Вода Тема Парк.Главен Phyliss Андерсон, наводно, изјавил дека кредитот се потребни за изградба на Црвена Вода Казино би се исплатеше во рок од 18 месеци од отворањето на ново место со проектот за поставување да се создаде како многу како 200 нови работни места.На радиодифузер се изјасниле дека Андерсон понатаму се откри дека отворањето на планираните 35,800 sq ft Црвена Вода Казино ќе видите племе во можност подобро да се натпреваруваат со постојано зголемување на конкуренцијата плати и надолу вкупните долгови побрзо како добри во покер сум јас.

"Тоа ќе ни овозможи да се намали нашиот долг во побрзо време," изјави Андерсон WTOK-ТВ. колку добро можете да добиете на покер.