Harrahs казино chester па reopening

казино коцкање возраст во мисури

На 1 Март, Radisson Blu Iveria Хотел во Tbilisi ќе биде домаќин на третата Грузија Игри Конгрес 2017 – најголемиот настан за професионален претставници на индустријата за игри.Тоа ќе ви донесе заедно коцкање пазарот лидери, сопствениците на ветува стартап и државни функционери.Целта на нивната средба е да се дискутираат индустриски развојни трендови, како и да се добие увид во иновации за коцкање.Грузија Игри Конгрес 2017 ќе ги собере на едно место претставниците од сите коцкање сфери: земја-базирани и онлајн казина, bookmaking, фантазија спорт, производители на опрема и софтвер програмери.Меѓу учесниците и гостите исто така, ќе биде инвеститори, hoteliers, junket тури организаторите, и се разбира играчи.Настан обезбедува единствена можност да се прошири на деловни контакти, најдете идеи за развој на бизнисот, проекти за успешни инвестиции или инвеститори за стартап.Индустрија конференцијата ќе се одвива како дел од Конгресот.Нејзините главни теми ќе вклучуваат: Грузија Игри Конгрес 2017 е, исто така, изложба на мебел, најновите опрема и софтверски решенија од водечките добавувачи.Демо зона ќе ви даде можност не само да гледате но, исто така, тестирање слот машини, рулет маси, игри на среќа софтвер.Настанот е организиран од страна на компанијата дека има десет години искуство во одржување на големи меѓународни настани – Насмевка-Експо.Тоа има организирано десетици коцкање форуми, изложби и конференции во Русија, Украина, Белорусија, Казахстан и Ерменија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre harrahs казино chester па reopening.