Seneca casino resort нијагарините водопади ny

вклучен појадок во сан мануел казино

Цезар Entertainment Corporation е еден чекор поблиску до која произлегува од две и пол година стечај период, со само две или повеќе одобрувања е потребно.Фирмата најави минатата недела дека Невада Игри Комисија ги доделува задолжително регулаторно одобрување за спојување на Цезар Стекнување Компанија во нејзиниот главен оперативен единица Цезар Забава Оперативни Корпорација (CEOC).По сослушувањето на Невада Игри Комисија, Марк Frissora, Претседател и Главен Извршен Директор на Цезар Забава рече: "Стекнување на одобрување во нашиот дом држава Невада е особено пријатна како што се во близина на склучување на CEOC е преструктуирање процес."Јас сум оптимист за иднината на нашата компанија и нејзините продолжение на раст и придонес во Невада," додаде тој.Според неговиот план за реорганизација, Цезар Забава Корп ќе се подели своите домашни недвижен имот имот од неговите игри својства.Лас Вегас-врз основа казино оператор, која во моментов поседува 47 казино места во земјата и на меѓународно ниво, ќе продолжи да работи на своите игри операции, додека неговиот недвижен имот и средства ќе бидат управувани од страна на недвижен имот и инвестиции доверба (REIT).Оваа доверба е специјално создадени како дел од компанијата преструктуирање план и тоа е контролирана од страна на Цезар " голем кредитори.Згора на тоа, компанијата е поднесена 800-страница регистрација хартија за НАС Комисијата за Хартии од.Ова одобрување во казино е дом држава следи претходна дозвола од игри на среќа органи во Илиноис, Индијана, Ајова, Мериленд, Мисисипи, Њу Џерси и Пенсилванија.Сега, Цезар само за потребите на конечната approbation од Луизијана и Мисури регулатори за да го финализира преструктуирање план и целосно да излезете од Глава 11 стечај.Ако преговори со доверителите и регулаторни тела се продолжи да се биде успешен, Цезар Забава може да стави крај на својата две-годишна ликвидност кошмар од страна на октомври 2017. seneca casino resort нијагарините водопади ny.