ѕвездата казино голд коуст часа

она што е улица во рулет

Horst беше оној кој го зеде Фламинго и имаше визија за преземање на местото од прилично се кандидира надолу стари заеднички и претворајќи го во juggernaut на профитабилноста на компанијата.Тоа не беше fanciest, но тој беше човек што рече " Ние си оди за да им служи на средината на пазарот.Ние си оди за да им служи на турнеја патници, авиопревозниците и туристички компании.' "Тој навистина се возеше на идејата дека казино требаше да се направи пари во секој случај.Но ако ние го направи тоа право, храна и пијалаци може да се направи пари.И тениските игралишта можат да се прават пари.И можете да добиете на хотелот за да заработат пари.Тој возеше дека во толку многу од нас, и беше во можност да го донесе во крајна линија начин пред било кој од другите својства во градот навистина мислев за идејата ѕвездата казино голд коуст часа.

"Знаевме дека не можеше да го платиме она што тој е достоен, но тој рече дека тој само сака да се врати надвор од куќата", рече Gaughan, кој се состана Dziura додека работи Фламинго е сосед, Barbary Брег, сега Cromwell ѕвездата казино голд коуст вработување. Долгогодишен извршен од Фламинго кој го отвори патот за nongaming погодности станува профит центри починал, членови на семејството рече сабота она што е еден преживеан покер турнир. Horst Dziura, кој служел како претседател од 1976 до 1999 година на она што тогаш беше Фламинго Хилтон, почина после долга болест во Санта Барбара, Калифорнија.Тој е 79.
Dziura во пензија откако поминал 30 години во Фламинго Хилтон, последните 25 како претседател.По расте уморни од пензионирање, тој отиде да работи со Gaughan за седум години На Орлеанс и Јужна Точка. "Тој беше пионер кој утврдениот редослед и структура, кога индустријата очајно потребни," Hornbuckle рече.Тој беше вистински ментор кој tutored многу од денешните високи раководители, и тој ќе се пропушти.Моите мисли и молитви одат на целото семејство, тој може да почива во мир." Szony отиде да работи за него, право надвор од колеџ во UNLV.Тој сега е сопственик на Клуб Среќа Казино во Хендерсон и пет други својства во руралните Невада. "Вработените ќе се зборува со мене за својата" претседателот оди,", каде тој и неговите директни извештаи ќе одиме на имотот и тој ќе директни поправки и подобрувања, како тие обиколка.Тоа ќе се случи брзо и тие, исто така, ќе зборува на вработените во работниот простор.Тој, исто така, имаше популарни вработен билтен наречен " Птица Збор.'" "Имаше присуство за него, и тој беше љубезен и тој беше домот," додаде Јан Џонс Blackhurst, поранешен Цезар извршен кој сега служи на друштвото, одборот на директори она што е улица во рулет. 'Модерен Лас Вегас' "Тој беше ознака за земја на модерната Лас Вегас," Szony рече она што е string влог во покер.

Неговото семејство се направени смртта јавни сабота. Tributes од околу казино индустријата истури во за Dziura, кој почина на долгогодишен белодробна болест на Март 17 888 казиното њу џерси промо код.