како да знаете дали покер рака е добро

најблиску казино да denison tx

Замок на Ридот Игри се согласи да плати Видео Игри Технологии (VGT), подружница на Aristocrat Технологии, населба од $3m преку трговска марка повреда тужба.По повеќе од две години на правни постапки, САД Окружниот Суд во Тулса, Оклахома, ги отфрли 19 од VGT е 20 регистрирана трговска марка тврди дека против Замок на Ридот.Тужбата наводно Замок на Ридот кршење одредени VGT трговски марки, трговски облека и трговски тајни.На $3m плаќање ќе биде направен со пари од Замокот Хил е полиса за осигурување.Во рамките на дополнителни услови на населбата, Замок на Ридот, веќе нема да го користите игра наслови Нови Пари, Арктикот Пари, Арктичкиот Мраз и Добредојде на Грутка Планина, заедно со сите поврзани уметнички дела и ликови и сите варијации на овие игри.Замок на Ридот е приватна start-up што ги обезбедува земјиште-базирани игри содржина да НИ племенски оператори.За прв пат ќе се инсталира својата Класа II електронските игри на среќа машини во казина во 2015 година.Хектор Fernandez, Aristocrat Технологии Претседателот, изјави: "Оваа населба еднаш се потврдува VGT и Aristocrat е определба за заштита на нашите права на интелектуална сопственост, вклучувајќи VGT Класа II портфолио."Ние ќе продолжиме да бидат проактивни и поагресивни во одбрана на нашите средства оди напред." Замок на Ридот Игри е извршен ДИРЕКТОР, Артур Вотсон, рече: "Ние сме воодушевени со овој Давид против Голијат исход.Верувам дека VGT и неговата матична компанија, Aristocrat, сакаше да се стави надвор од бизнисот, бидејќи тие гледаа на нас како конкурентна закана."Нашите игри се вршат на исто ниво со своите игри во многу од казина во кои што се натпреваруваат.Но, ние преживеале, просперирав и влегуваат во нови пазари, како што се Историски Коњски Трки." како да знаете дали покер рака е добро.