џин долго 888 слот машина

tropicana казино атлантик сити промо код

Стратешки договор гледа SBTech sportsbook достапни за сите Pala е на постојните и идните платформа партнери 30 јануари, 2019 – SBTech, водечките спортски обложувања и игри технологија снабдувач на регулирани iGaming сектор, соработува со Pala Интерактивни да ги понуди своите наградуваниот sportsbook технологија за да брендови на Калифорнија-базирана компанија е заштитена платформа, што дополнително го зголемува својот стигне и брзиот раст низ Северна Америка.Пет-годишен договор, ќе се види SBTech е sportsbook решение интегрирани во Pala Интерактивни онлајн платформа, на почетокот на отворањето со две онлајн брендови; CanPlaySports и Vipcasino кои се во сопственост и управувани од страна на Wôlinak Abenakis Првата Нација џин долго 888 слот машина. Pala Интерактивни е онлајн социјална и вистински пари игри на среќа софтвер развој на компанијата, се мнозинство во сопственост на Pala Бенд на Мисијата Индијанци, кои исто така поседуваат и работат на Pala Casino Spa и да се Впуштат во Pala, Калифорнија.

SBTech борел против неколку sportsbook добавувачи, како дел од високо конкурентна на тендерската постапка, поради неговата докажано досие за доставување на генерирање на приходи sportsbook решенија за широк спектар на клиенти во регулирани пазари.На Pala менаџмент тим, исто така признаен SBTech е широк дијапазон управување со ризик и технологија експертиза, достигнувања во производ производ иновации и флексибилност, и нејзината способност да localise својот производ нуди низ која и да е територија.Меѓу иновативни производи достапни за Pala и нејзините клиенти се SBTech е заштитен personalisation алатки, како што се Yourbet Betbuilder дека се поврзете директно во некоја оператор е sportsbook платформа, отстранување на потреба за трети лица интеграции tropicana казино атлантик сити резервации. Yourbet Betbuilder е достапна преку спортови, како кошарка, овозможувајќи им на играчите да обичај се изгради со своите облози со користење real-time шансите пресметки врз основа на нивниот избор.Ричард Картер, извршен ДИРЕКТОР, SBTech, рече: "Ние сме воодушевени Pala Интерактивни одбрале нас како партнери понапред од нашите конкуренти поради нашите води, флексибилни sportsbook технологија која е специјално прилагодена за Северно Американскиот пазар.Ова партнерство ќе биде од корист на двете компании како што продолжуваат да брзо се прошири нашето присуство низ Северна Америка и како се повеќе и повеќе НИ Држави се регулира во наредните месеци и годините што доаѓаат." Џим Рајан, извршен ДИРЕКТОР, Pala Интерактивни, рече: "SBTech да се доведе на патот во omni-канал технологија и иновации и нивните sportsbook е моќни способности и флексибилност се идеално одговара на нашите клиенти барања како тие се повеќе целни спортски обложувања и растеме нашиот бизнис низ Северна Америка tropicana казино атлантик сити ресторани. "Ова партнерство има голем потенцијал да расте уште повеќе како се повеќе и повеќе држави ја отворите и ние сме и во многу силна позиција да извлечат извесна корист од ова." За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Џејмс Bennett +44 (0) 20 3586 1982 [email protected] За SBTech SBTech е глобален лидер во omni-канал спортски обложувања и игри, со повеќе од 1.100 сервисни вработени во девет канцеларии во светот.Од 2007 година, групата го разви индустрија најмоќниот онлајн спортски обложувања и казино платформа, служат licensees во повеќе од 20 регулирани пазари tropicana казино атлантик сити промо код. SBTech е клиенти вклучуваат многу од светската премиер обложување и игри оператори, државни лотарии, земјиште базирани на казина, коњ тркачки компании, и igaming start-ups-от.Групата обезбедува високо флексибилни обложување и игри решенија за клиентите во потрага за исклучителни configurability и најбрзиот пат до пазарот, надополнет со докажан бизнис интелигенција и известување способности.На SBTech понуда вклучува и неговата лесна sportsbook, Chameleon360 igaming платформа, успеа услуги, на имотот sportsbook и omni-канал решенија кои обезбедуваат играчи со постојан пристап до спортски и казино производи низ сите интернет, мобилни и малопродажните канали.Поддржани од страна на неспоредливи експертиза во тргување и управување со ризик, стекнување и CRM, и највисоките стандарди на регулаторната усогласеност, SBTech партнерите постојано се постигне брз раст, зголемена бренд лојалност и евиденција на приходите.За повеќе информации, посетете ја: www.sbtech.com За Pala Интерактивни Pala Интерактивни ДОО е онлајн социјална и вистински пари игри на среќа софтвер развој на компанијата која е основана во 2013 година во пресрет на поголемиот број социјални и вистински пари игри можност во сад.Се фокусираше на доставување одличен играч искуство преку нашиот заштитен платформи за нашите партнери, и на нашите клиенти, Pala Интерактивни планира да биде материјал пазарот учесник и во U.

онлајн социјални игри и регулирани вистински пари онлајн игри пазари.Компанијата е мнозински акционер е Pala Бенд на Мисијата Индијанци, која поседува и оперира на Pala Casino Spa и да се Впуштат во Pala, Калифорнија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre blackjack documentary inside the edge.