Bac де rangement sur рулет канадски гума

you tube најголемите слот победи

Eilers Истражување има издадено своите Q4 социјална казино удел на пазарот резултати, во која Цезар Интерактивна Забава (CIE) продолжува да ја ужива својата репутација како врвот куче bac де rangement sur рулет канадски гума. CIE одржа 21.2% на социјална казино пазар, до малку од својата Q3 споделување you tube казино слот победници. IGT е DoubleDown Казино одржува својата второпласираниот место со 10.5%, додека поранешниот титаните Zynga успеа да се одржи на третото место со 8.4%.Черчил Падови Inc заработил четвртото место со 6.6% благодарение на неговата неодамнешна стекнување на Големи Риби Игри you tube казино големи победи.
Sony (Баш/GSN) поставени петтата со 6.5%, проследено со Научни Игри и Boyaa (врзани со 4.7% секој), Tencent (4.3%), Playstudios (2.6%) и Aristocrat (2.5%), додека на безимените орди на "другите" фирми изнесува останатите ненамерно самоповредување, додека 28.2%. DIWIP ОСЛОБОДУВАЊЕ НАЈДОБРИ КАЗИНО СЛОТОВИ, да ја ПРОШИРИ IMPERUS СТЕКНУВАЊЕ РОК Социјална казино студио Diwip допрва треба да се оцртува од своето препознатливо парче од приходите пита, но тој се надева дека неговата неодамна започна Најдобри Казино Слотови за iOS ќе ви помогне. Diwip е првенствено позната за Facebook игри, но се надева дека ќе го имитираат Zynga е повлекување од irrelevancy со ставање повеќе акцент на мобилен, вклучувајќи ги и своите претходни мобилни наслови Слотови Клуб и Најдобри Казино Бинго. Diwip вели Андроид верзија на Најдобри Казино Slots е во подготовка.Во меѓувреме, стекнување на Diwip од Канадската фирма Imperus Технологии сè уште не е затворена.Рокот за затворање на $100 справи неодамна беше продолжен до Јануари you tube најголемите слот победи.

30 по фирмите "заеднички договорени" дека повеќе време е потребно.Сепак, треба да се двете партии не успеваат да севкупното нивните фискални љубов до крајот на месецот, Diwip ќе биде право за $1.5 м распадот на плаќање постои казино во скотсдејл аризона. OPENWAGER И WIN2DAY ТИМ НА SPINTOPIA Сан Франциско-со седиште инвеститорот OpenWager Inc.има бидат ставени во тим со Австриската онлајн казино облека win2day да започне Spintopia, социјална казино апликација за Android, iOS и Facebook Платно.На "магична тема парк' стан карактеристики различни од win2day е топ-вршење на слотови наслови, со повеќе игри, да бидат додадени во иднина. OpenWager извршен ДИРЕКТОР на Џон Cahill кажано Yogonet.com дека брендирани социјална казино придонеси им овозможи на тули и малтер казина, за да се "задржи во допир со нивниот играчи и да се стекнат со нови, без оглед на време и географска локација." Cahill верува брендирани социјална казино придонеси "може да стане особено профитабилен понуда да VLT (видео лотарија терминал) пазари, каде својства не му служи на улогата на дестинации и постојано бараат начини да се изгради нов докажано линија на приходи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино во приморскиот височини њу џерси.