Partouche казино отвори во франција

игра онлајн покер во аргентина

Ворен Бафет еднаш рече, "Тоа трае 20 години да се изгради репутација и пет минути за да го уништи тоа." Денес, бизнис се изложени на ризик од една ситуација која може да ја загрози неговата репутација во само неколку секунди со притискање на едно копче.Замислете како тоа еден клик може да се движи дигитален шумски пожар, се шири низ вашиот индустрија и јавноста, да расте и да се изгори секој малку од она што го работеа напорно за години.Не е добар поглед, нели?Ова е дилемата организации се соочуваат денес, а сепак, се уште има многу компании кои немаат постоечки менаџмент план за заштита и обнова на својата репутација еднаш криза, штрајкови.Во светот каде што сè се шири брзо, треба да знаете дека БРЗАТА е името на играта.Еве неколу совети за како можете да управувате со криза во дигиталната ера: Кога ситуацијата влијаат на вашата организација, вашиот засегнатите страни, или јавноста се одвива онлајн –ајде да се каже дека тоа е негативен пост во врска со вашиот обезбедувач на заедничка сто пати на Facebook– првото нешто што треба да направите е да се добие на ФАКТИ.Постојат голем број на trolls таму и вие сакате да бидете сигурни дека она што ќе се занимаваат со е/се САМО фактот/s.Да ги користат социјалните медиуми и да го слушнете она што луѓето велат за вас.Следат традиционалните медиуми, како тие, најверојатно, ќе го избере приказна нагоре, како и.Откако ќе најдете на факти, ја дефинира својата контекстуални услови и да започне да се класифицираат на тежината на ситуацијата.Потоа, започнете со дефинирање на оперативни мерки што треба да се изврши ВЕДНАШ.Сега што ќе ги имаат идентификувани и оценети она што се случува и како тоа влијае на вашиот бизнис, вашиот следен чекор е да се реши тоа.Создавање на соодветна стратегија врз основа на вашата проценка и да се обезбеди за да се добие ПРВИОТ порака десно.Ова ќе го поставите тон за сето она што следи и колку ти значи да се продолжи.Штом ќе имаат развиено стратегија и порака, да се вклучат сите засегнати страни.Последното нешто што сакате да се справи со е внатрешната обвинуваат игра која може да се случи, па тоа е и најдобра практика да бидат транспарентни, со сите вклучени.Во зависност од сериозноста на ситуацијата, се утврди дали има потреба да се портпарол.Ако ви треба еден, тогаш мора да се избере мудро.Го добиете вистинскиот човек за оваа работа.Портпаролот ќе биде лицето на вашиот криза.Тој/таа мора да биде целосно подготвен и мора да се користат стратешки.Сепак, во оваа возраст, можеби наместо да го користат вашиот бренд заедница страница за да ја испратите вашата порака до јавноста.Може да се стави во куќата/тим на агенцијата за извршување на оваа.Контактирајте со вашиот силно се залага да ви помогне да се засили вашата порака.И повторно, го направи тоа брзо.Нагласи жалење во вашата комуникација пристап.Што укажува на реформите и нуди решенија за вашата публика може да биде потребно да, така бидете сигурни да се нагласи овие, како и.Најмногу од сè, одговори thoughtfully.Да бидат транспарентни.Се дојде до срцето на проблемот и да се справат со негативните коментари.Тоа покажува дека ти е гајле и би можело да значи ладење на дигитални шумски пожар.Сега дека вашата порака е надвор, тоа е време да се контрола на воланот.Продолжи возење на комуникација со сите засегнати страни, слушање и одговарање на сите прашања и проблеми.Следи низ сите традиционалното и социјална медиуми канали реално време.Уште поважно, да разговарате со вашата публика преку акции.Не тишина мразители.Не навреда својата интелигенција од емитување на пораката, само за да се четка исклучите прашање и нивните проблеми.Тоа ќе создаде повеќе триење и постави повеќе пожари.Земете го ова како можност за прикажување на вашите услуги на клиентите.НО, осигурајте се дека вашиот прв испитаниците се ОВЛАСТЕНИ и во согласност со вашите комуникациски пристап и стратегија за да се спречи повеќе фрустрации кај јавноста се обидуваш да ги реши вашите проблеми со.Да се внимава на погрешни информации објавени/емитува на двете традиционалното и социјална медиуми и бидете сигурни дека ништо не е оставено неоспорван.Се сеќавам, во оваа ера, време е од суштинско значење.Бидат во согласност со вашата брзина.Дејствува брзо, секогаш.Управување со криза во денешниот свет се чини дека е невозможно предизвик.Тоа може да еруптира во еден момент, за речиси ништо, и следно нешто што знам, вие се соочува со 'судење од страна на Facebook'.Воспоставување на добар углед навистина зема години, но не и добар углед може лесно да бидат расипани.Тоа се уште е вашата најдобра одбрана во криза.Се работи за одржување и обнова на тоа.Најмногу од сè, се РАБОТИ БРЗО.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre partouche казино отвори во франција.