громот долина казино денот на благодарноста вечера

волшебникот од оз слот машина победи

Најмалку еден играч—поголема веројатност две—ќе се приклучи на редовите на оваа година Покер Салата на Славните.Имињата на 10 финалисти беа објавени во средата, по јавни номинација процес и vetting од салата на славните е управниот совет.Четири нови кандидати—Max Pescatori, Тери Роџерс, Мет Севиџ, и на крајот на Давид "Devilfish" Ulliott—и шест враќање кандидати—Крис Bjorin, Дејвид Chiu, Бруно Fitoussi, Џенифер Harman, Џон Juanda, и Карлос Mortensen—направи до 2015 shortlist громот долина казино денот на благодарноста вечера.
Bjorin, на 67-годишниот шведски роден покер про, заработил повеќе од $5.5 милиони евра во текот на неговата кариера.На две-за време на Светската Серија на Покер златна нараквица победник седи шестиот на сите времиња WSOP парични листата со 74, и исто така се рангира на петтото сите времиња во WSOP Главниот Настан cashes со седум.Поранешен ресторан во Колорадо, Chiu започна својата кариера во покер како продавач пред транзиција во еден од најуспешните турнир играчи во историјата.На 55-годишниот е пет-време WSOP златна нараквица победник и има raked во речиси $7.9 милиони евра во кариерата на турнирот заработка од тој прв почна да игра турнири во 1996 година. Французинот Fitoussi се смета за човек кој ја воведе Texas Hold ' em во Франција во 1995 година. Тој има повеќе од $2.7 million во кариерата покер добивки, и е рангирана осмиот сите-за време на Франција е листа. Harman, роден на Рено, Невада, има долга листа на турнирот достигнувања, вклучувајќи и повеќе од $2.7 милиони евра во приходи, два WPT конечните табели, 12 WSOP конечните табели, и, исто така, беше првата жена да победи повеќе нараквици во отворени настани волшебникот од оз слот машини за продажба. Juanda е 44-годишниот Индонезиски-роден покер играч кој има собрано повеќе од $17 милиони евра во турнирот добивки, вклучувајќи пет златни нараквици, и EPT наслов, меѓу другите турнир победи волшебникот од оз слот машина стратегија. Mortensen, во 2001 година WSOP Главниот Настан шампион, има освоено повеќе пари на Светот Покер Турнеја од било кој друг играч во историјата.Неговиот речиси $6.8 милиони евра во WPT приходи, во комбинација со над $3.1 милиони евра во WSOP приходи и други избрани cashes стави својата кариера заработка во речиси $12 милиони евра.Италија е Pescatori заробени два златни нараквици ова лето, туркање неговиот заработките до над $4 милиони mark за да одат заедно со неговите четири златни нараквици.Мет Дивјак, од друга страна, може да биде не-играч, но овој 46-годишниот турнир директор е познат по неуморно се залага за standardizing турнир правила и има, исто така, е еден од најпознатите иноватори во однос на турнирот придонеси и формати.
Ulliott, кој почина од рак на дебелото црево минатиот април, останува да биде еден од Британија е најпознатите покер лица.Исто така Тери Роџерс, познат како Ирска е кум на покер, кој е, исто така, се кредитираат со менување на лицето на спортско обложување во земјата.Роџерс почина во 1999 година волшебникот од оз слот машина победи. Сега, тоа ќе биде до 23 живеење Салата на Славните членови и 16-член медиуми панел за да се утврди кој ќе биде примен во ексклузивен клуб.Основан во 1979 година, на Покер Салата на Славните во моментов има вкупно 48 членови.Гласачите ќе има до Октомври agua caliente одморалиште casino spa ранчо мираж yelp.
9 да го дадат својот глас.На 2015 Класа на Покер Салата на Славните ќе биде примен во текот на ноември Девет викенд во Лас Вегас.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre agua caliente одморалиште casino spa ранчо мираж концерти.