она што на времето не asda онлајн испорака отворен слотови

добри ресторани во близина на круната казино

Vornado Realty Доверба (NYSE:VNO), еден од најголемите НИ комерцијални недвижности програмери, верува Менхетн е логичен избор за нов казино во Њујорк област, и тоа сака во акција.Во неговото годишно обраќање до акционерите, Vornado Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Стивен Roth рече дека неговата компанија е одбиена во однос на можните развој на интегриран одморалиште во Менхетен.Тоа беше објавено претходно оваа година дека на недвижен имот фирма беше оценка на идејата за игри место во Хералд Плоштадот област во Midtown Менхетен.Тоа е потенцијално атрактивна локација за казино, бидејќи новиот сопственост може да се наоѓаат блиску до местото каде што Бродвеј, 6 Авенија, и 34-та и 47th Улиците се сечат.Менхетн е, далеку, најголем број на хотелски соби, ресторани, музеи, туристички атракции и на регионот во транспорт мрежа беше дизајниран со Менхетн како свој центар", рече Roth во инвеститор писмо она што на времето не asda онлајн испорака отворен слотови. "Ние сме слушнале на дијалог и се пристапува." Тој не определи кој партиите неговата компанија има разговори со добар начин на апликации за андроид. Bally е (NYSE:BALY), Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS), и Дин Летувалишта (NASDAQ:ДИН) се шпекулира да биде следењето на третиот Њујорк казино лиценца добро награди за казино ноќ.

Vornado се соочува со конкуренција на повеќе фронтови во однос на Менхетен игри место.Повеќе real estate компании, наводно, имаат интерес да бидат дел од еден ваков проект, и ривал L&L Holding Co.се верува дека се mulling Хералдот Квадратни површина, премногу.Дополнително, треба или Песок или Дин победи на трети Њујорк игри дозвола, не постојат гаранции или на оние компании ќе сакаат да се вклучат сопственикот и преземање на долг рок фиксни трошоци на доследна изнајмување обврски.Двата оператори се сопственици на имотот на нивните игри места — и во САД и во странство — и ниту има традиција на работење со недвижен имот, инвестициски фондови (REITs).Плус, не постојат гаранции Менхетен дури и ќе биде одбраната околија за нова игри место.Всушност, некои пред медиумските извештаи укажуваат на Менхетен, заедно со Насау и Westchester окрузи, најверојатно, ќе исклучување на табелата за свежа казино, оставајќи надворешниот boroughs од Бруклин, го Bronx, Квинс, и Staten Island како кандидати. Roth ги гледа работите поинаку. "Тоа го прави совршена смисла за третата и финална дозвола да одат на Менхетен.Да биде во центарот на сè, Менхетн ќе генерира, далеку, најголем приход за нашиот образовен систем, по сите, не сме во тоа да се зголеми даночните приходи?," тврди Vornado шеф.Њујорк неодамна донесен буџетот се поставуваат темелите за една третина казино во најголем НИ метрополитенска област, и се чини да биде foregone заклучок како да се победниците на почетната пар на downstate игри дозволи.Аквадукт Raceway и MGM Места Меѓународни Империја Град во Yonkers во моментов работи како слотови-само места.Постои импулс за да се дозволи на оние својства да функционира како полн обем казина, што значи ќе има само една лиценца лево за да награда за нов entrant на пазарот.Како за Vornado, иако тоа не е традиционален игри REIT, тоа не е неискусни во индустријата, или.Тоа претходно ќе се одржи дел од земјата на MGM е Borgata во Атлантик Сити, њу џерси, која беше unencumbered минатиот ноември. добри ресторани во близина на круната казино.