колку чини дијамант казино heist плати

ameristar казино советот bluffs промоции

Гувернерот Крис Кристи е да биде препознаен од спортско обложување индустрија за пионерска улога што тој ја одиграл во проширување на опсегот за спортско обложување во НАС.За време на неговото време како Државен Гувернер на Њу Џерси, Кристи беше инструментална во генерирање на политичка волја да го ревидира и предизвик на сојузниот забрана за спортско обложување преку PASPA, кој на крајот беше прогласена како неуставен од страна на Врховниот Суд во Мај минатата година.Салата на Славните Церемонијата се одржа на 25 април 2019 на Небото Простор во Менхетн (330 Запад 40-то Улица) и е дел од затворање партија од најголемите посветен на спортски обложувања конференција во НАС – Обложување на Спортски Америка – која се одржа во близина Meadowlands Шоу Центар во Њу Џерси.Кристи поминато повеќе од седум години во борбата за легализација на спортско обложување во неговата држава и тоа беше неговиот ангажман во spearheading предизвик преку федерални судови што се отвори вратата за држави во целиот народ да ги погледне во регулирање на спортски обложувања.Расмус Sojmark, Основач и извршен ДИРЕКТОР на Спортски Обложувања Заедница која curates Салата на Славните, рече дека тоа е најнов член има скршени садови колку чини дијамант казино heist плати.

"Гувернерот Кристи е првиот политичар имаме примен во Спортско Обложување Салата на Славните, но тој е таму со добра причина.Без политичка волја од гувернерот на канцеларијата прашање е дека PASPA некогаш ќе се соочат со предизвикот во судовите." "За таа храброст, индустријата е задолжена да Гувернерот Кристи и неговото вклучување во Салата на Славните е само мал ви се заблагодарам за неговата поддршка." Гувернерот Кристи коментира: "Спортско обложување се одржа назад за премногу долго страна на нефер сојузните закони, па јас бев повеќе од среќни да се биде прв да се направи застане против нив.Јас сум многу горд и gratified да биде препознаен од спортско обложување индустрија во оваа година сега што PASPA е далечно сеќавање." Спортско Обложување Салата на Славните беше лансиран од страна на SBC во 2016 година, да ги препознава лицата кои имаат значително придонесе кон индустријата во текот на нивната кариера со траен наследство.Целта на Салата на Славните е да се почитуваат, зачувување и постојано да се обновуваат имињата и извонредни достигнувања на личности кои имаат додадено вистинската вредност за спортско обложување сектор.Тековната личности вклучуваат Sportradar Основач Карстен Koerl, Intralot ко-основач Constantinos Antonopoulos, најголемиот светски независни букмејкер Фред Направено и Bwin ко-основач Норберт Teufelberger.За прашањата за информации, посета или спонзорирање на Обложување на Спортски Америка конференција и Спортско Обложување Салата на Славните на Церемонијата, ве молиме контактирајте [email protected].Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку чини дијамант казино heist ви даде.