Ville avec казино en франција

pvp најдобри во слот несвети смртта витез

Макао органи имаат растурени уште еден нелегално коцкање операција livestreaming својата активност преку WeChat социјалните медиуми платформа.Во понеделникот, Макао е во Судството, Полицијата (PJ) објави апсењето на седум мажи, шест од Макао, еден од Хонг Конг – по добивањето на совет дека нелегална онлајн baccarat операцијата беше да се работи надвор на локалната станбена зграда.На PJ подоцна изјави дека на седум мажи биле регрутирани од страна на Кина кривични синдикатот и дека операцијата била водејќи нелегална онлајн wagers за четири месеци пред камшик падна.На PJ е обвинет седумте со нелегално коцкање и припаѓаат на криминална организација, продолжувајќи да ги извршуваат работата е водач.Макао има нарушени зголемување на бројот на нелегални WeChat-базирани операции оваа година, вклучувајќи го јуни биста на група стриминг baccarat акција од неидентификувани Cotai казино ВИП соба ville avec казино en франција. WeChat, исто така, беше предмет на бројни кривични гонења на Кинески копното, како што расте бројот на корисници почнаа организирање на неформалниот 'лотарија базени" користење на WeChat е hongbao ака "црвено плик" виртуелно кредити систем за размена.Вторник, исто така, видов Macau полицијата ја наруши две loansharking прстени кои preyed на казино коцкари за најмалку шест месеци.По tipoff, на PJ уапсен на 31 копното на жителите, вклучувајќи го и две осомничени ringleaders.Ранг-и-датотека членови на банди, наводно, заработил комисии на ЧЕТКА 2к (US $250) за секој ЧЕТКА 100k тие полуостров надвор да несреќен коцкари.Додека PJ се уште се обидува да се утврди дали loansharking операции биле поврзани, работењето, наводно, биле со седиште надвор од две единици во исто станбена кула.Во јули, PJ уапсени 15 членови на loansharking банда што беше предмет на претходните две полициски операции во Март и јуни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ville de казино помошен etats unis.