најблиску казино да монтгомери алабама

како ќе се вратат казино маркери

Нацрт-Фантазија, лидер на пазарот за Премиер Лигата нацрт стилот на фантазијата, е поставен да започне нејзината понуда во велика БРИТАНИЈА, во август, како што се очекува велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC) да се даде својата лиценца игри на среќа во средината на април.Тајлер Шварц, потпретседател за маркетинг и развој на бизнис, на Предлог Фантазија, рече дека тие се во процесот на подигнување на капиталните инвестиции да се започне со развој на нејзините дневни фантазија платформа како што се предвиди UKGC е оди-сигнал да работат во велика БРИТАНИЈА во наредните недели.Тој рече дека консултант има дадено ги главите-up дека нивните лиценца ќе биде достапен некаде во втората недела од април најблиску казино да монтгомери алабама. "Ние поднесе барање за игри лиценца пред UKGC последните јануари и ние се надеваме дека UKGC ќе издаде лиценца од средината на април," Шварц кажано CalvinAyre.com во интервјуто.Тој брзо се појасни дека лиценцата дека UKGC ќе издаде нив е лиценца игри на среќа и не е коцкање лиценца.Нацрт-Фантазија извршниот не зборуваме колку лиценца барање на трошоците на компанијата.Операторот во моментов е 'најголем нацрт-стил на корисникот база во индустријата' и планира да продолжи со раст од овозможувајќи им на корисниците да учествуваат во неделни и дневни drafts (недовршени) за Премиер Лигата.Шварц истакна дека Нацрт-Фантазија, која има корисниците од над 130 различни земји, е првата компанија да понуди "нацрт стил" производи во велика БРИТАНИЈА.Според нацрт-стил, секој менаџер во вашата лига зема единствен тим од играчи во она што е познато како "Нацрт." Нацрт напредува во врти со секој менаџер подигање играчот на неговиот пак до секој има полн состав.За време на секоја коло на Премиер Лигата за сезоната ќе одлучи по почетна 11 најблиску казино на moorhead минесота. Вашите играчи поени врз основа на нивните неделни настапи.Трговија со пријатели и мувла совршен тим во текот на сезоната.Кој има најмногу поени на крајот е крунисан footballing шампион.Играчи може да оди на веб-страницата на друштвото, www.draftfantasyfootball.co.uk да се биде во можност за пристап до нивните придонеси.
"Нацрт Фантазијата е менување на начинот на кој луѓето игра фантастичен фудбал, нуди сосема ново искуство во начинот на кој луѓето игра бесплатно и за пари," Нацрт Фантазија главен извршен директор Ели Steinbock рече.Сем Guigui, главен оперативен директор на Нацрт Фантазија, истакна дека велика БРИТАНИЈА е идеален пазар да се тркалаат нивната платформа, бидејќи 65 проценти од своите играчи доаѓаат од земјата.Тие, сепак, одби да коментира за тоа како многу компанијата ќе гребло во еднаш ќе почнат да работат во велика БРИТАНИЈА како да се плати за коцкање на крстарење. "Постојат 3 милијарди фудбалски фанови во светот, а има и над 1.2 милијарди фанови на премиерот игри лига во светот," Шварц рече, повикувајќи се на бројки culled од компанијата за истражување. "Нацрт-Фантазија планови за спроведување на дневното и неделното игри во надеж за продолжување нашите сегашни раст траекторија." "Се сеќавам дека ние зборуваме за игри лиценца и не коцкање лиценца.Игри за лиценца е многу полесно да се добие од коцкање лиценца," Шварц објасни.Кога еднаш ќе се одржи на лиценцата, Шварц вели дека тие ќе се одржи неколку сува работи во земјата пред официјално лансирање на производ во август.Кога беа прашани дали тие планираат да се прошири во другите Европски пазари, по повод одбележувањето на неговото стапало во велика БРИТАНИЈА, Шварц вели дека тие сакаат да се фокусираат на одгледување на нивниот бизнис во земјата пред да одлучат каде да ги донесат нивните нуди следното.

"Ние сакаме да се докаже и да се воспостави себе си во велика БРИТАНИЈА пазарот пред ние се занесувај.На тој начин, тоа ќе биде полесно за нас да се прошири и во други области", рече тој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како ќе се вратат казино маркери.