сајтови покер idn начин да се вози далеку

првиот бонус на време за изградба дијамант казино heist

МЕЛБУРН, Австралија.Четврток 26 Јануари 2017 сајтови покер idn начин да се вози далеку. Џејсон Somerville е Twitch.tv сметка ќе биде ексклузивен емитува партнер за 2017 Ауси Милиони Покер Првенство почнуваат утре, петок, 27 јануари во 12:30 EST со 'Главниот Настан' – Ден Четири.Круна Мелбурн Турнир Директор, Џоел Вилијамс, рече: "јас сум апсолутно воодушевен да повторно партнер со Џејсон Somerville да живеат поток клучните моменти од 2017 Ауси Милиони.Минатата година потврди Џејсон целокупната жалба и огромен талент, и јас се чувствуваат сигурни дека оваа година на производство ќе биде дури и повеќе пријатно и се релевантни за Покер гледање на заедницата.Што подобар начин да се покажат Australasia е премиер покер настан?" Џејсон Somerville рече: "јас сум почестен и воодушевени да биде партнерството со Круна Мелбурн, за да покажат на 2017 Ауси Милиони уште еднаш на Грч.Ауси Милиони е една од најпознатите премиера и престижната покер турнири на планетата и јас сум возбуден да се претстави акција уште еднаш да фанови од целиот свет.Минатата година емитува беше најстариот-гледавме телевизија во покер Грч настан на годината и јас сум одредени оваа година емисии ќе биде уште подобро." Twitch.tv, на светот пост-растечката социјална видео платформа со повеќе од 100 милиони членови, ќе понуди единствена и интерактивни Ауси Милиони гледање искуство за покер ентузијасти насекаде сајтови покер idn winrate tinggi.
Somerville ќе биде стриминг на 2017 Ауси Милиони исклучиво преку својот канал на Twitch.tv од петок, 27 јануари во недела на 29 јануари 2017 сајтови покер idn winrate tertinggi. Настан: Круна е 2017 Ауси Милиони Покер Првенство Настан Датуми: среда, 11 јануари, до понеделник, 30 јануари 2017 Twitch.tv: петок, 27 јануари: 12:30 EDT – "Главен Настан' – Ден Четири сабота, 28 јануари: 14:10 EST – АНТОН $100,000 Предизвик – Конечна Табела недела, 29 јануари: 12:30 EDT – "Главен Настан' – Конечна Табела Twitch.tv Линк: https://www.twitch.tv/jcarverpoker https://www.runitup.com/ Локација: Круната Покер Соба (на Ниво Б2, Круна Забава Комплекс) Медиуми за Акредитација: го Регистрирате вашиот интерес преку https://www.aussiemillions.com/media-accreditation Веб-страница: www.aussiemillions.com | www.crownpoker.com.au Твитер / Facebook: @crownpoker Hashtags: #crownpoker #aussiemillions #crownmelbourne За понатамошни медиуми информации или интервјуа ве молиме контактирајте: Наташа Stipanov за Корпоративни Работи на Круната Места Т.+61 3 9292 8671 e-mail: [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre првиот бонус на време за изградба дијамант казино heist.