кога infytq слот ќе се отвори

jeux gratuits казино машина sous

Азија казино оператор Сребро Наследство Група е зголемен буџетот за нејзините под-изградба Тигар Палата Одморалиште Bhairahawa во Непал од над 34% и почна со подигнување на дополнителни средства за покривање на ескалацијата на трошоците.Сиднеј-листата Сребро Наследство Група имаше првично се наменети да се инаугурира развој заврши со 26,597 sq ft казино нуди 200 слотови и 52 игри маси во октомври, но подоцна одложен ова отворање до февруари.Овој рок потоа падна поради "привремено неочекувани одложувања" во која беа вклучени "недостиг на ликвидност" во локалните банкарскиот систем, додека фирмата беше доделена минатиот месец на прекин на своите акции од страна на Australian Securities Exchange како изгледаше за начини за да собере доволно пари за да се заврши проектот наоѓа на околу седум километри од Nepalese границата со Индија.Сребро Наследство Група има сега откри дека буџетот за својата Тигар Палата Одморалиште Bhairahawa ќе застане на $53.8 милиони денари, што е 34.5% повисока од $40 милиони првично прогноза, додека тоа во моментов има намера отвори развој е хотел во август пред inaugurating неговото казино во ноември кога infytq слот ќе се отвори.
"Еднаш, на капиталот кој се вежба е завршена, управување очекува дека изградбата на Тигар Палата Одморалиште Bhairahawa ќе биде целосно финансиран," прочитајте во четврток поднесување од Сребро Наследство Група на Австралиски Хартии од вредност.На поднесување од Хонг Конг-базирани Сребро Наследство Група дополнително да се објаснува дека $13.8 милиони во дополнителни средства сега се потребни за да се заврши Тигар Палата Одморалиште Bhairahawa ќе бидат опфатени околу $6.8 милиони евра за својата гостопримливост, казино и хотел јавни места поради "се однесува над [на] квалитетот на локално произведени производ", заедно со околу $3 милиони евра за лек "варијации на оригиналните планови особено во поглед на казино и јавни места".Фирмата изјави дека само над $2.2 милиони беше исто така потребни за да се задоволи пред-оперативни трошоци, како што се "трошоци поврзани со проектот одложување", а тоа е поставување настрана во вишокот на $1.5 милиони долари за било "непредвидени настани, одложувања и други зголемувања на буџетот" jeux gratuits казино машина sous слободен. "Изградба на Тигар Палата Одморалиште Bhairahawa има постигнато добар напредок [со] инфраструктура 90% завршена, угостителство 80% комплетен [и] казино и јавните површини 60% завршена," прочитајте четврток поднесување.Сребро Наследство Група е основана во 2003 година и ја доби својата листата на Австралиската Хартии од вредност во август.Тоа управува и работи на Феникс Меѓународни Клуб во близина на Ханој, кој е еден од само седум лиценцирани казина во целина на Виетнам, како и Милионер Клубот И Казино внатре Катманду е Шангри Ла Хотел И да се Впуштат додека го држите интереси во игри простор во Лаос и Камбоџа.Претходно овој месец видов компанијата тврдат дека нејзините Посебни Проекти Извршен Директор, Хју Холмс, имаше поднесе оставка и дека тоа беше инсталиран новиот менаџерски тим предводен од страна на казино индустријата ветеран Адам Тит, кој е вклучен со проекти како што се MGM Макао и Okada Манила случувања.Тоа е многу добра вест за мене премногу, Затоа што имаат земјиште погоре од 15.000 квадратни метри во близина на ТИГАР ПАЛАТА ОДМОРАЛИШТЕ, Bhairahawa Непал, Па се надевам дека мојот земјиште вреднување, исто така, се зголеми по отворањето на одморалиштето.Ако ви треба мојата земја да се направат некои вили јас може да ви обезбеди што е 10 to15 години договор основа ако треба, ве молиме јавете се на мене во овој број +977-9819403520 & 9817403464 ви благодариме jeux gratuits казино en ligne.