Idiomatic израз за покер лице

е коцкање вреден reddit

3: Барели на една финансиска тема вклучувајќи Јенс Kyllonen одлука да се откажете од покер, Андреј Robl месечна добротворна организација се вози, и Кени Hallaert барање да им помогне на РЕГ во замена за WSOP табела пот.Вчера, јас го посетив бебе саем во ExCel, Лондон.Поминав блиску до £200 на играчки, облека, и saltwater решенија можам да келеш до мојата ќерка нос да омекне оние страшната buggers доволно за да можам да си го цица на нив и надвор додека да го напушти својот мал мозок непроменети.Мојата сопруга сакаше тоа.Мене, не толку многу, јас не можеше да престане да се грижиш за парите што се трошат.И така, за мене, кога ќе прочитате само-помош книги ми кажуваше дека парите не се се подобри мојата среќа, мислам дека: "Вие сте полни со срања." Повеќе пари ќе се направи голема разлика за мене, но јас сум исто така хипер-свесни дека ситуацијата се менува кога ќе се постигне одреден приход прагот.И јас го погоди кои го ограничуваат кога сум заработува £7,000 месечно во пасивен приход.Откако ќе ја погоди таа точка, имаат повеќе пари нема да мора да се зголеми мојата среќа.Можам да замислам Јенс "Jeans89" Kyllonen отиде преку истите пари машина како што направи.Претпоставувам дека финската Про откако се бореше за пари како и сите други на првиот rung на економската скала.Потоа тој се најде покер idiomatic израз за покер лице. Kyllonen почна да заработуваат пари побрзо отколку Индијана Џонс отиде преку камшици.Тој имаше толку многу пари тој резервирано седиште на Богородица Галактички лет до вселената и пуштени во $1m купи-во Една Голема за Една Капка без продавање на било каква акција.И тогаш, еден ден, тој смета дека, "Што е поентата?" Во одлична книга На Повеќето Добри Можете Да го Направите: Како Ефикасно Алтруизмот е Менување на Идеи За Живеење Етнички авторот Петар Пејач поени една студија покажа дека една луѓе заработуваат средна приходи, зголемување на задоволство од 767%, уште тогаш се најде партнер.За време на неодамнешниот интервју со фински весник, Iltalehti, Kyllonen објасни тој беше напуштање покер за различни причини, вклучувајќи присуствуваа на Hanken Школа за Економија, па тој може да ја подобри својата финансиска едукација.Но, тој исто така посочи неговиот однос со неговата девојка како уште една причина да се повлече од игра, кои направија така богата.За Kyllonen, имаат повеќе пари, повеќе не турка неговиот копчиња, подобрување на неговата односи и educations сега се од суштинско значење.Андреј Robl е Добротворна организација се Вози На решение за прашањето на добра кои покер не во светот е зголемен на фронталната од нашите наслови со повеќе фреквенција од Свеста за Ефикасно Давање (РЕГ) почнаа да се прашуваат покер играчи да донираат процент од нивните средства да помогне да се намали страдањето во светот.Одеднаш, играјќи покер имале за цел, и ова даде некои играчи како Philipp Gruissem, на пример, поттик за да остане во игра за да се обиде и да ги користи своите вештини за да се има корист оние кои се помалку среќни отколку што се.На друго лице, кој избира да го користите покер како средство за да им помогне на другите е Висока Удели Про, Андреј Robl, и тој има преземено лист вон Дан Смит ефективни алтруизмот playbook од страна на хостинг добротворна појавување на диск.На крајот на годината, Robl излегоа на неговиот Твитер профил да го советува својот 24.5 к следбеници дека тој и неговиот партнер се случува да се изберат четири добротворни организации и натпревар донации се ограничени на $25k месечно.Планот беше да се подигне над $600k за добротворни цели до крајот на годината, со $300k излегува на Robl Семејство Свинче Банка. — Андреј Robl (@Andrew_Robl) јануари 23, 2017 се чини својот Твитер следбеници не се мамката, така што во февруари, Robl одлучи да ги зголеми влоговите од појавување на донации од страна на 4x (уште се ограничени на $25k), и тоа не е доволно со $9,020 примените донации и Robl и неговиот партнер Christal донација од $36,080 за добротворни цели.РЕГ е пораст во важност е создадена од некои значајни разговори во рамки на заедницата, за придобивките од донирање на предизвикува почитувани до твоето срце или вашата глава.Она што е добро за Robl е добротворна организација диск, е тој да се грижи за двете.Неговите четири добротворни организации се мешавина на двете главата и срцето добротворни организации. Robl е Четири добротворни организации 1. Givedirectly 2 е коцкање вреден d2. Добротворна Вода 3 е коцкање вреди да се ризикува. Тони Робинс Фондацијата 4 е коцкање вреден reddit.
Моливи за Ветување Ако сакате да бидете вклучени во донира за добротворни цели, тогаш следните Robl на Твитер и искористување на неговата добротворна појавување на дискови секој месец е одлично место да се почне.Кени Hallaert Покажува РЕГ Припадност На Светската Серија на Покер (WSOP) е Lapland за возрасни.За шест недели дека Цезар домаќините своите годишни покер extravaganza, целиот Лента добива во законот, со нудење луд вредност за двете аматерски и професионални покер играчи.Но каде да се почне?Кени Hallaert, Unibet Турнир Директор, и ебам добар покер играч, ви помага да излезе секоја година со создавање на WSOP Табела – еден-стоп водич за сè што покер поврзани што се случува во Стриптиз за време на таа временска рамка кога ќе круна казино мелбурн отвори. Hallaert става многу време и напор во создавањето на неговите документи и во претходните години побара ништо за возврат.Оваа година, Hallaert ви дава можност да се стави раката во џебот во шоуто на благодарност, но наместо да му го даде вашите пари, што може да направи донација на РЕГ кога ќе круна казино мелбурн отвори.
— Кени Hallaert (@SpaceyFCB) 28 февруари 2017 Можете да пристапите Hallaert е WSOP табелата, токму тука.И знаете што на само-помош книги се каже – колку повеќе пари ќе му го дадете, толку повеќе ќе ви се врати, па така, јас идам да го даде шут, и можеби проверка автоматски ќе се појавуваат низ моите letterbox за неколку стотици quid па јас може да се плати за сето ова бебе работи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.