црна чип покер упатување кодот

joliet холивуд казино rv парк

Chelsea го победи Кристал Палас, со осамени цел на Stamford Bridge, потврдува својот статус како Премиер Лигата на шампионите за петти пат.На Едем Опасност казна, кој го осуди Кристал Палас да го порази, подавајќи му Chelsea нивниот петти Премиер Лигата наслов, ги сумираше блуз сезона, бидејќи на крајот на годината.Од време на време тие се тетеравеше, но една нула на Chelsea оттогаш стана хит рекорд.Постојат голем број на причини Chelsea се појавија како шампионите.Секој друг е ѓубре, тие имаат силна ' рбет, и во Хозе Mourinho тие имаат еден од најголемите тренери во кои живеат меморија.На 'Специјални Еден" има неговите критичари.Најчесто се родени од неговиот недостаток од искуство играње на највисоко ниво, а неговото често контроверзни јазик – но да се победи осум топ-лет титули, во 13 сезони се натпреваруваат во некои од најтешките лиги во светот, е нешто друго.Тоа е фитинг дека на ден по Флојд Mayweather уште еднаш му покажа на светот бокс како да се земе поени и да ја стартувате, што Mourinho е Chelsea освои титулата.Има толку многу сличности меѓу двете.Ниту се многу добро се допадна, и двајцата се добро почитуван, и ниту едно од нив не се грижат за случува сите кунг-хо.За овој пар тоа е за сите на победа.На почетокот на сезоната Chelsea засвири секој далеку со scintillating бренд на фудбалот.Тери, Matic и ко shoring до продавница, па Fabregas, Опасности и Коста може да се стави нивната џемпери надолу и да игра фудбал.Тогаш како ние се вовлекол во 2015 година, тие се сврте нов лист.Тие излегоа на места како Old Trafford, и На Емирати, и тие меле надвор резултати.Тоа може да не е убава, но тоа беше неверојатно ефективни црна чип покер упатување кодот. Mourinho е господар, но тоа е играчите кои се стави на топката во задниот дел на мрежата.Купувањето во текот на летото испадна да бидат инспиративни.Споредете Диего Коста и Cesc Fabregas да Falcao и Ангел Ди Марија, а јас нема да треба да напише уште еден збор.Тој е тешко, како и.Петр Cech беше изгласан на Премиер Лигата е врвен голман 2013-14 и тој не добие удар оваа година.Тоа мора да е тешка одлука, но тоа беше оној што ќе се обезбеди Chelsea крајот на сезоната со meanest дефанзивен рекорд во лигата.Ќе има промени во текот на летото.Двете Манчестер тимовите ќе ги зајакнат.Луис Ван Gaal ќе си уште се во потрага по својата филозофија, додека Човекот Градот оди во потрага по нов менаџер.Арсенал ќе продолжиме да се подобри, и Ливерпул не може да се добие било полошо.Тие сите ќе биде брка Chelsea, и гледа во ситуација сега, на паметни пари е на наслов број шест за момчиња во сина боја.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre jolly џокер слот машина онлајн бесплатно.